Juventusi është gati të luftojë me Interin për nënshkrimin e talentit të Sassuolos, Giacomo Raspadorit, nëse Alvaro Morata ose Moise Kean largohen gjatë verës.

Bianconerët po përgatiten për një rinovim të sulmit gjatë verës, me të ardhmen e Paulo Dybalas aktualisht i varur në balancë ndërsa skadimi i kontratës së tij po afrohet gjithnjë e më shumë.

Ardhja e Dusan Vlahovic ka rigjallëruar vijën e parë të sulmit të Juventusit dhe klubi bardhezi dëshiron të vazhdojë punën e tij për ta përmirësuar atë fazë.

Juve shënjestron dy emra në rast të largimit të Dybalas Juve shënjestron dy emra në rast të largimit të Dybalas

Sipas Calciomercato.com, Juventusi është jashtëzakonisht i etur për të nënshkruar me Raspadorin nga Sassuolo në verë, nëse Morata ose Kean largohen.

Reklama

Ata do të përballen me konkurrencë serioze nga Interi, të cilët kanë në sy edhe dy yjet tjerë të Sassuolos, Gianluca Scamacca dhe Davide Frattesi.

Reklama
Drejtori i Sassuolos, Carnevali konfirmon interesimin e Interit për Raspadorin dhe Scamaccan Drejtori i Sassuolos, Carnevali konfirmon interesimin e Interit për Raspadorin dhe Scamaccan

Kean mund të largohet nga Juventusi një vit më herët se sa ishte planifikuar gjatë verës, pasi u transferua në një marrëveshje dyvjeçare huazimi nga Everton verën e kaluar. Ai nuk i ka bërë përshtypje trajnerit Massimiliano Allegri veçanërisht këtë sezon dhe Torino dëshiron ta marrë atë për të zëvendësuar Andrea Belottin.

Bianconerët janë të prirur të nënshkruajnë Moratan në një marrëveshje të përhershme, por ata nuk janë të gatshëm të paguajnë klauzolën prej 35 milionë eurosh të bashkangjitur në marrëveshjen e tij të huazimit nga Atletico Madrid. Ata do të përpiqen ta marrin atë për një shumë më të ulët në fund të këtij sezoni. /Telegrafi/

Reklama