Milot Rashica ka kaluar nëpër një gjendje tejet të vështirë qysh para përballjes ndaj Hoffenheimit.

Anësori shqiptar arriti që të asistonte në fitoren 1-0 të Werder Bremenit, mirëpo kishte pasur disa probleme shëndetësore para ndeshjes.

Trajneri i skuadrës gjermane, Florian Kohfeldt, ka treguar se Milot Rashica kishte probleme para ndeshjes së të shtunës.

Të gjitha lajmet nga Milot Rashica Të gjitha lajmet nga Milot Rashica

Sipas trajnerit të Werder Bremenit, ylli i Përfaqësueses së Kosovës volli para ndeshjes, por e sakrifikoi veten për skuadrën.

“Miloti volli në zhveshtore para ndeshjes, ai duhet të ketë hëngër diçka të keqe. Por, prapëseprapë luajti rreth 60 minuta dhe e vendosi veten në shërbim të skuadrës”, ka thënë Kohfeldt pas takimit.

Në minutën e 61-të, lojtari shqiptar u zëvendësua nga Claudio Pizarro, i cili arriti paraqitjen e 300-të për klubin gjerman. /Telegrafi/