LAJMI I FUNDIT:

Rashica flet pasi fitoi titullin e kampionit në Turqi: Jemi kampion me shumë meritë

Rashica flet pasi fitoi titullin e kampionit në Turqi: Jemi kampion me shumë meritë

Milot Rashica është shpallur kampion i Turqisë me Galatasarayn në vitin e tij të parë në Stamboll.

Reklama

Sulmuesi kosovar është i huazuar te gjiganti turk nga Norwich City dhe ka pasur një vit fantastike, duke lënë në bankë emra si Nicolo Zaniolo e Yunus Akgun.

26-vjeçari ka zhvilluar 26 ndeshje zyrtare në Superligën e Turqisë ku ka realizuar katër gola dhe ka asistuar në shtatë të tjerë.

Milot Rashica asiston në fitoren që ia mundësoi Galatasarayt të shpallet kampion i Turqisë
Lexo po ashtu Milot Rashica asiston në fitoren që ia mundësoi Galatasarayt të shpallet kampion i Turqisë

Pasi fitoi titullin e kampionit, Milot Rashica me flamurin e Kosovës në krahët e tij ka folur për vitin e tij të parë në Stamboll.

“Ka qenë një sezon i vështirë. Ne filluam mirë dhe përfunduam mirë. Duke parë të gjithë sezonin, ne luajtëm ndeshje të vështira”.

“Ne u bëmë kampionë në pikën ku arritëm. Ne shënuam shumë mirë. Nuk ka pavarësisht se kush shënon, të gjithë ata gola të bukur na sollën trofeun sot”, tha Rashica pas ndeshjes.

E ardhmja e kosovarit tani vazhdon të jetë ende e paqartë pasi Galatasaray ende nuk ka arritur marrëveshje me Norwichin për blerjen përfundimtare të tij. /Telegrafi/