Rashica me asistim shpëton Vitessen nga humbja (Video)

Milot Rashica ka shpëtuar skuadrën e tij Vitesse nga humbja ndaj Excelsior.

Skuadra verdh e zi u ndal në barazim 2-2 në shtëpi edhe pse ishte në disavantazh prej dy golave 0-2.

Pjesa e parë përfundoi me epërsinë e mysafirëve 1-2, ndërsa në të dytën trajneri i vendasve e inkuadroi në lojë edhe Rashicën.

Në minutën e 73-të, vushtrriasi jep një asistim për Tighadouini që barazon shifrat, duke bërë që Vitesse të marrë një pikë në një ndeshje që dukej totalisht e humbur.

Asistimi ndaj Excelsiorit ishte i treti në këtë kampionat për reprezentuesin e Kosovës. /Telegrafi/

Pep Guardiola dhe Heung-Min Son kishin një bisedë me të përfunduar ndeshja mes Cityt dhe Spurs

Dështimi i Ligës Premier 'në prag të shndërrimit në miliarder' falë biznesit jashtëzakonisht të suksesshëm

Çmenduria e kësaj vere: Bruno Fernandes transferohet te Interi?

“Ishim gati, por s’na pyetën fare” - Ministri i Sportit, Hajrulla Çeku reagon ashpër ndaj bashkëpunimit Shqipëri-Serbi