Rashani asiston, por Clemont pëson humbje

Elbasan Rashani ka vazhduar formën e mirë në Ligue 1.

Futbollisti shqiptar ka dhënë një asistim te goli i vetëm i Clermonti, në humbjen ndaj Nantes (2-1).

Rashani asistoi te shoku i tij i skuadrës, Mohamed Bayo, në minutën e 49-të për barazimin e rezultatit. Por vendasit morën tri pikë me golin e Blas në minutën e 61-t.

28-vjeçari shqiptar u largua nga fusha në minutën e 68-të.

Në gjashtë paraqitje në Ligue 1, Rashani ka katër gola dhe dy asistime. /Telegrafi/

Zbulohet favoriti i ri për të fituar Topin e Artë 2024: Haaland mbetet mbrapa në garë

Juventusi mëson çmimin që duhet të paguajë për transferimin e Edon Zhegrovës

Leicester City fiton rikthimin në Ligën Premier pa e zhvilluar ndeshjen

Mjafton goli i Guler, Real Madridi arkëton tri pikë në udhëtim tek Real Sociedadi

Mësohet shuma e parave që Ten Hag do të ketë në dispozicion për blerje gjatë verës