Ylli uellsian, Aaron Ramsey ka nënshkruar kontratë me klubin italian Juventusin dhe t’i bashkohet atyre pas përfundimit të këtij sezoni.

Marrëveshja e tij aktuale me Ramseyt me Topçinjtë do të përfundojë në fund të sezonit, kështu që ai është i lirë të sigurojë një marrëveshje me një klub tjetër nga ky afat kalimtar.

Kështu, edhe ndodhi pasi mesfushori uellsian thuhet se ka ndarë mendjen për të vazhduar karrierën në kampionatin italian, Serie A.

Ramsey pritet t'i kryej gjatë ditës testet mjekësore te Juventusi Ramsey pritet t'i kryej gjatë ditës testet mjekësore te Juventusi

Është raportuar para disa ditësh se Ramsey tashmë kishte testet e tij mjekësore në Spanjë dhe jo në Londër me Juventusin.

Ato teste mjekësore, mesfushori i Arsenalit i ka kryer me sukses dhe pas tyre e ka vënë stilolapsin në letër duke nënshkruar kontratë.

Sipas mediumit italian Sky Sport Italia, Ramsey ka nënshkruar kontratën e tij me Juventusin, e cila do të jetë e vlefshme nga 1 korriku i 2019.

Pas Ramseyt, Juventusi e do edhe Iscon Pas Ramseyt, Juventusi e do edhe Iscon

Juventusi nuk e pati ndërmend të paguajë 20 milionë euro për të pasur Ramseyt në gjashtë muajt e dytë të sezonit dhe janë të lumtur ta lënë atë në Londër për pjesën tjetër të sezonit.

Paris Saint-Germain ishte përpjekur gjithashtu të bindte reprezentuesin e Uellsit, por ai zgjodhi Torinon si destinacionin e ardhshëm. /Telegrafi/