LAJMI I FUNDIT:

Ramsey flet për grushtin e marrë prej Cavanit (Video)

Ramsey flet për grushtin e marrë prej Cavanit (Video)
Paris Saint-Germain's Uruguayan forward Edinson Cavani (R) scuffles with Arsenal's Welsh midfielder Aaron Ramsey (L) after Arsenal were awarded a penalty during the UEFA Champions League group A football match between Arsenal and Paris Saint-Germain at the Emirates Stadium in London on November 23, 2016. / AFP / Justin TALLIS (Photo credit should read JUSTIN TALLIS/AFP/Getty Images)

Edinson Cavani ka goditur paksa me grusht futbollistin e Arsenalit, Aaron Ramseyn.

Ky i fundit ka folur për incidentin duke thënë se këto gjëra ndodhin në fushat e futbollit.

Vlerësimi i lojtarëve në duelin ndërmjet Arsenalit dhe PSG-së (Foto)
Lexo po ashtu Vlerësimi i lojtarëve në duelin ndërmjet Arsenalit dhe PSG-së (Foto)

“Ai më goditi, por këto gjëra ndodhin kur ‘gjakrat nxehen’. Unë nuk kam asnjë problem me të”, tha futbollisti pas ndeshjes, transmeton Telegrafi.

Felix Brych nuk ka qenë në vendin e ngjarjes, por besohet se pas xhirimeve filmike mund të dënohet sulmuesi i PSG-së.

Kujtojmë se takimi i vlefshëm për javën e pestë të Ligës së Kampionëve mes Arsenalit dhe PSG-së ka përfunduar pa fitues 2-2. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Skena të tmerrshme në ndeshjen Betis-Bilbao: Gjakoset gjyqtarja anësore

Skena të tmerrshme në ndeshjen Betis-Bilbao: Gjakoset gjyqtarja anësore

La Liga
E larguan për pesë milionë euro, Interi dëshiron ta rikthejë lojtarin që po shkëlqen te rivali i Serie A

E larguan për pesë milionë euro, Interi dëshiron ta rikthejë lojtarin që po shkëlqen te rivali i Serie A

Serie A
Van Dijk, heroi i Liverpoolit: Reds mposhtin Chelsean dhe fitojnë Carabao Cup

Van Dijk, heroi i Liverpoolit: Reds mposhtin Chelsean dhe fitojnë Carabao Cup

Premier League
Qeveria spanjolle i detyrohet Dani Alvesit 1.2 milion euro, paratë mund të përdoren për të orkestruar lirimin nga burgu

Qeveria spanjolle i detyrohet Dani Alvesit 1.2 milion euro, paratë mund të përdoren për të orkestruar lirimin nga burgu

Ndërkombëtare
Ernest Muçi shënon golin e parë me fanellën e Besiktasit, goditja nga distanca dhe topi në rrjetë

Ernest Muçi shënon golin e parë me fanellën e Besiktasit, goditja nga distanca dhe topi në rrjetë

Ligat tjera
Dy yjet e Manchester United drejt Arabisë Saudite – klubi anglez i bleu për 120 milionë euro

Dy yjet e Manchester United drejt Arabisë Saudite – klubi anglez i bleu për 120 milionë euro

Premier League
Kalo në kategori