LAJMI I FUNDIT:

Ramsdale apo Leno, Arteta tregon se cili do të jetë numri një i Arsenalit

Ramsdale apo Leno, Arteta tregon se cili do të jetë numri një i Arsenalit

Arsenali nuk e ka nisur aspak mirë këtë edicion në elitën e futbollit anglez.

Skuadra londineze pësoi tri humbje radhazi në Ligën Premier, derisa fundjavën e kaluar u këndellën duke mposhtur 1-0 Norwich Cityn.


Por në atë takim pati ndryshime edhe në portë, ku Bernd Leno u ul në bankën rezervë dhe vendin e tij e zuri Aaron Ramsdale.

Duket se portieri anglez i ardhur nga Sheffield United ka fituar besimin e Mikel Artetas për të qenë portieri i parë i klubit.

23-vjeçari anglez pritet të jetë edhe sot titullar ndaj Burnleyt dhe këtë e ka konfirmuar trajneri Mikel Arteta.

“Ne duhej të ndryshonim diçka pas tri humbjeve dhe Aaron ka ardhur këtu për të na bërë më të mirë”, tha Arteta.

Duket se trajneri spanjoll është bindur nga portieri i talentuar anglez që do të vazhdojë të mbetet numri një i Topçinjve.

“Ne kishim nevojë për një rezultat të mirë dhe vendosa për Ramsdalen. Kjo ështëe gjitha dhe nuk kam se çfarë të shtoj më shumë”, u shpreh spanjolli.

Për Ramsdalen ndeshja ndaj Burnleyt pritet të jetë e treta në portë te Arsenali, pasi ai bëri një paraqitje të madhe edhe në Carabao Cup në fitoren 0-6 të Arsenalit ndaj West Bromwich Albion. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

Serie A
“Ne e dimë që mund të bëjmë histori, do të bëjmë çmos që të festojmë titullin” - Xhaka mesazh tifozëve para ndeshjes mes Werderin

“Ne e dimë që mund të bëjmë histori, do të bëjmë çmos që të festojmë titullin” - Xhaka mesazh tifozëve para ndeshjes mes Werderin

Bundesliga

"Nesër do të shënoj tre gola" – kujtohet historia ikonike e Cristiano Ronaldos për ndeshjen ndaj Wolfsburg

Liga e Kampionëve
Përgjigja brilante e Mike Tyson kur u pyet se kush do të fitonte duelin mes tij dhe Muhamed Ali

Përgjigja brilante e Mike Tyson kur u pyet se kush do të fitonte duelin mes tij dhe Muhamed Ali

Boks
Tifozët e Monterreyt kërcejnë mbi fanellën e Leo Messit pasi Inter Miami u eliminua

Tifozët e Monterreyt kërcejnë mbi fanellën e Leo Messit pasi Inter Miami u eliminua

Ligat tjera
“Juventusi t’ia jap fanellën me numrin 10-të” – Del Piero bekon si pasardhës të tij Yildizin

“Juventusi t’ia jap fanellën me numrin 10-të” – Del Piero bekon si pasardhës të tij Yildizin

Serie A
Kalo në kategori