LAJMI I FUNDIT:

Ramos thyen dy rekordet e Raul Gonzalez në La Liga dhe Ligën e Kampionëve

Ramos thyen dy rekordet e Raul Gonzalez në La Liga dhe Ligën e Kampionëve
Reklama

Sergio Ramos e ka nisur sezonin me një tjetër rekord të thyer pas debutimit të tij të dytë në Sevilla.

Mbrojtësi me përvojë ra dakord për një transferim të lirë në Andalucia këtë verë pas largimit të tij nga Paris Saint-Germain.


Pas marrjes së ofertave nga klubet në SHBA dhe Arabinë Saudite, Ramos u tundua nga një shans për t’u kthyer në shtëpi dhe për të pasur një vallëzim të fundit për të konkurruar përsëri në Ligën e Kampionëve.

Debutimi i jashtëzakonshëm i Sergio Ramos me Sevillën: Skuadra mori tre pikët e para dhe veterani shpëtoi gol të sigurt
Lexo po ashtu Debutimi i jashtëzakonshëm i Sergio Ramos me Sevillën: Skuadra mori tre pikët e para dhe veterani shpëtoi gol të sigurt

Lëndimet shkaktuan pengesa për Ramos në ditët e tij të hershme të kthimit në Sevilla përpara se të kthente në La Liga në fitoren 1-0 ndaj Las Palmas dhe të mbante vendin e tij për barazimin 1-1 të Ligës së Kampionëve me Lens.

Paraqitja e tij kundër Lens e pa atë të kalojë ish-shokun e skuadrës te Real Madridi, Raul Gonzalez, si lojtari spanjoll në fushë me më shumë paraqitje në Ligën e Kampionëve me 138 startime.

Megjithatë, sipas të dhënave të mbledhura nga Cadena SER, Ramos kaloi gjithashtu përpara Raulit në fitoren e Las Palmas, me qendërmbrojtësin që tani arkëton më shumë minuta në histori të La Ligës, me 44,076. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Moment tmerrues për gjyqtarin, i transportuar me barelë pasi u rrëzua në tokë nga lëndimi i rëndë

Moment tmerrues për gjyqtarin, i transportuar me barelë pasi u rrëzua në tokë nga lëndimi i rëndë

Ligat tjera
Tronditje në Gjermani: Vdiq në moshën 26-vjeçare lojtari që konsiderohej si një talent i madh

Tronditje në Gjermani: Vdiq në moshën 26-vjeçare lojtari që konsiderohej si një talent i madh

Ligat tjera
Ish-agjenti i FBI-së përndjek Djokovicin, është në listën e personave me “rrezikshmëri të lartë”

Ish-agjenti i FBI-së përndjek Djokovicin, është në listën e personave me “rrezikshmëri të lartë”

Tenis
Kishte dështuar te Barcelona, por gjigantët e Ligës Premier janë të gatshëm të paguajnë 45 milionë euro në janar për Todibon

Kishte dështuar te Barcelona, por gjigantët e Ligës Premier janë të gatshëm të paguajnë 45 milionë euro në janar për Todibon

La Liga
Manchester United me 'kontratë në tavolinë' për Ancelottin - dy lojtarë e presin me padurim italianin në Old Trafford

Manchester United me 'kontratë në tavolinë' për Ancelottin - dy lojtarë e presin me padurim italianin në Old Trafford

Premier League
Abramovich donte të dhuronte paratë nga shitja e Chelseat në Izrael, qeveria britanike merr vendimin përfundimtar

Abramovich donte të dhuronte paratë nga shitja e Chelseat në Izrael, qeveria britanike merr vendimin përfundimtar

Premier League
Kalo në kategori