Ramos: E dinim se do të jetë vështirë, por treguam urinë dhe dëshirën për të fituar

Kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos ka folur pas finales së Ligës së Kampionëve.

Real Madridi ka fituar finales e Ligës së Kampionëve ndaj Liverpoolit me rezultat 3-1 në ndeshjen e zhvilluar në Olimpic Stadium të Kievit.

Kjo fitore e Mbretërve erdhi me meritën e Gareth Bale, i cili shënoi dy gola pas inkuadrimit në pjesën e dytë dhe një goli tjetër të shënuar nga Karim Benzema.

Lexo po ashtu Nuk ngopet Reali, mposht Liverpoolin dhe e fiton për të tretën herë radhazi Ligën e Kampionëve

Pas ndeshjes është mbrojtësi spanjoll, Ramos, i cili ka folur rreth ndeshjes finale dhe fitores së Los Blancos.

Real Madrid fiton për herë të tretë radhazi trofeun e Ligës së Kampionëve (Getty Images)

Ramos ka thënë se skuadra e tij e dinte se do të ishte ndeshje e vështirë ndaj Liverpoolit, por treguan urinë dhe dëshirën për të vazhduar me fitore.

“Ne e dinim se do të ishte një ndeshje e vështirë”, ka thënë fillimisht Ramos pas ndeshjes finale.

Bale zgjidhet lojtari i ndeshjes në finalen e Ligës së Kampionëve
Lexo po ashtu Bale zgjidhet lojtari i ndeshjes në finalen e Ligës së Kampionëve

“Kjo skuadër [Reali] ka treguar urinë dhe dëshirën e saj për të vazhduar të fitojë”.

“Ne jemi një skuadër legjendare tani. Gjithashtu luajmë lojën tonë!”, përfundoi kapiteni i Realit. /Telegrafi/

Reagon babai i Olti Hysenit, pas deklaratës 'bombastike' të lojtarit të talentuar

Një minutë në fushë kushton 2 milionë euro – dështimi më i madh i Chelseat nga blerjet e fundit

Kalimi te Real Madridi nuk ka të bëjë me paratë: Zbulohet pasuria neto e Kylian Mbappes