Ditën e mërkure janë mësuar tri skuadrat e para gjysmëfinaliste në Kupën e Kosovës në futboll.

Drita, Prishtina dhe Llapi arritën fitore ndaj Ulpianës, Ballkanit e Gjilanit për të kaluar në gjysmëfinale.

Ndërkohë sot zhvillohet ndeshja e fundit çerekfinale në Kupën e Kosovës, ku do të kompletohen edhe ekipet gjysmëfinaliste.

Skuadra nga Liga e Parë, Ramiz Sadiku është nikoqir i KEK-ut që bën gara në Ligën e Dytë të Kosovës në futboll.

Vendasit janë favorit për faktin se luajnë në terrenin vendas, por mysafirët synojnë të shkaktojnë befasi.

Dy trajnerët, Elon Berisha i vendasve dhe Faruk Statovci i mysafirëve tanimë kanë publikuar formacionet zyrtare.

Reklama

Formacionet zyrtare:

Ramiz Sadiku: Bislimi, Veliu, Hana, Latifi, Kiqmari, Misini, Ibrahimi, Behrami, Musa, Bylykbashi, Ademi.

KEK-u: Tapsoba, Mjeku, Podvorica, Llugaliu, Tejeci, Berisha, Dushi, Rushiti, Ramadani, Pervetica, Klinaku.

Reklama

/Telegrafi/