LAJMI I FUNDIT:

Ramiz Sadiku mposht KEK-un dhe kalon në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës

Ramiz Sadiku mposht KEK-un dhe kalon në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës

Ramiz Sadiku është skuadra e katërt gjysmëfinale, pasi kryeqytetasit triumfuan 2-1 në çerekfinale ndaj FC KEK-ut.

Ramiz Sadiku e nisi më mirë ndeshjen, kur vetëm pas tre minutave gjetën golin e epërsisë.

Një harkim i bukur në zonë u përgjigj edhe më mirë Guri Hana që realizoi nga afërsia për 1-0.

Goli i hershëm bëri që vendasit ta qarkullonin topin dhe të luanin më kujdesshëm përkundër disa rasteve që patën në pjesën e parë dy ekipet, por pasur më gola.

Kësisoj 45 minutat e para u mbyllën me rezultat minimal 1-0 për skuadrën vendase.

Kryeqytetasit shënuan përsëri shpejt edhe në pjesën e dytë, kur në minutën e 47-të Armend Misini u përkujdes për ta dyfishuar epërsinë.

Vendasit nuk qëndruan gjatë të qetë, pasi në minutën e 57-të mysafirët shënuan nga afërsia me Meridian Ramadanin për 2-1.

Reklama

Deri në fund dy ekipet kishin disa raste shënimi, por që gola më nuk pati dhe Ramiz Sadiku siguroi plasmanin në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës. /Telegrafi/ 

Në trend Sport

Më shumë
Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Ligue 1
Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

La Liga
Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Premier League
Deklarata e Xhakës lidhur me udhëtimin në Serbi

Deklarata e Xhakës lidhur me udhëtimin në Serbi

Përfaqësueset
Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Ndërkombëtare
Klubet e Ligës Premier shpenzuan mbi 360 milionë euro vetëm për tarifat e agjentëve - Man City më shumë se dyfishin e rivalëve për titull

Klubet e Ligës Premier shpenzuan mbi 360 milionë euro vetëm për tarifat e agjentëve - Man City më shumë se dyfishin e rivalëve për titull

Premier League
Kalo në kategori