LAJMI I FUNDIT:

Rama në Romë: Italia avokatja jonë më e besuar në BE

Rama në Romë: Italia avokatja jonë më e besuar në BE
Reklama

Italia dhe Shqipëria kanë të njëjtin qëndrim për gjithçka, deklaroi sot kryeministri Edi Rama në një konferencë të përbashkët shtypi me zëvendëskryeministrin dhe ministrin e Jashtë italian, Antonio Tajani.

”Jemi të kënaqur që Italia është avokatja jonë më e besuar edhe në nivel evropian, zëri më i fortë në Bruksel në mbështetje të Shqipërisë dhe Ballkanit Perëndimor në rrugën e tyre evropiane”, deklaroi Rama.


”Jemi të lumtur që kjo qeveri ka marrë zotimin e veçantë për të kaluar nga shumë premtime në fakte ekonomike, në politikë të përbashkët, në siguri e kështu me radhë”, shtoi Rama.

Tajani dhe Rama kryesojnë Komitetin e Përbashkët Ekonomik Itali-Shqipëri
Lexo po ashtu Tajani dhe Rama kryesojnë Komitetin e Përbashkët Ekonomik Itali-Shqipëri

“Nuk ndodh gjithmonë që të shkoni në një një vend tjetër me një delegacion kaq të madh dhe pa pasur nevojë për kufjet e përkthimit. Këtë do ta vlerësonin edhe përkthyesit, të cilët do të paguhen edhe pa përkthyer asgjë. Jam i sigurt që edhe Farnesina do të paguajë njësoj…”, tha me shaka Rama duke folur në italisht.

Rama dha një konferencë të përbashkët për shtyp me ministrin e Jashtëm, Antonio Tajani, pas takimit të dytë në nivel politik të Komitetit të Përbashkët Ekonomik (KPE) Itali-Shqipëri.

Rama nënvizoi se gjuha italiane nuk është është vetëm gjuha e dytë për shqiptarët, por edhe një “gjuhë politike në nivel dypalësh dhe ndërkombëtar”. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Policia konfirmon vrasjen e njërit prej të dyshuarve për grabitjen në Suharekë - arreston katër të tjerë

Policia konfirmon vrasjen e njërit prej të dyshuarve për grabitjen në Suharekë - arreston katër të tjerë

Lajme
Momenti kur Policia e nxjerr të arrestuarin nga një banesë në Fushë Kosovë

Momenti kur Policia e nxjerr të arrestuarin nga një banesë në Fushë Kosovë

Kronika e Zezë
Gruaja që u vra nga grabitësit në Prishtinë ishte shtetase e Suedisë, lajmi bën jehonë edhe në mediat atje

Gruaja që u vra nga grabitësit në Prishtinë ishte shtetase e Suedisë, lajmi bën jehonë edhe në mediat atje

Lajme
Pamje nga aksioni i policisë ku dyshohet se mbeti i vrarë njëri nga grabitësit e argjendarisë në Suharekë

Pamje nga aksioni i policisë ku dyshohet se mbeti i vrarë njëri nga grabitësit e argjendarisë në Suharekë

Lajme
Operacion policor në Prishtinë, dyshohet se është vrarë njëri nga grabitësit e argjendarisë në Suharekë

Operacion policor në Prishtinë, dyshohet se është vrarë njëri nga grabitësit e argjendarisë në Suharekë

Lajme
Personi që ngriti flamurin shqiptar në Kodrën e Diellit: Nuk e kam hequr flamurin e Kishës Ortodokse, nuk kam pasur qëllim të nxis urrejtje fetare

Personi që ngriti flamurin shqiptar në Kodrën e Diellit: Nuk e kam hequr flamurin e Kishës Ortodokse, nuk kam pasur qëllim të nxis urrejtje fetare

Lajme
Kalo në kategori