Një nga lojtarët kryesorë të skuadrës së Barcelonës që ka fituar titullin në sezonin 2018/19 ka qenë Ivan Rakitic dhe mesfushori kroat dëshiron të qëndrojë në Camp Nou .

Ka pasur thashetheme për të ardhmen e kroatit në muajt e fundit, por ai ka thënë se do donte të qëndronte deri në fund të kontratës së tij.

“Nuk dua të shkoj askund tjetër”, ka thënë fillimisht Rakitic pas festimit të titullit në La Liga.

Festa e Barcelonës pas titullit të 26-të në La Liga Festa e Barcelonës pas titullit të 26-të në La Liga

“Unë shpresoj se klubi, presidenti, trajneri dhe tifozët e shohin këtë në të njëjtën mënyrë si unë”.

“Shpresoj që ata të më thonë se do të qëndroj këtu edhe për tre vjet”.

Vizitë speciale në Barcelonë, Ivan Rakitic pret sulmuesin shqiptar Shkëlzen Gashi Vizitë speciale në Barcelonë, Ivan Rakitic pret sulmuesin shqiptar Shkëlzen Gashi

“Dua të jem në gjendje të mbetet edhe për tri vitet e tjera të kontratës time dhe të them se do të jem këtu edhe tre vjet”.

“Çdo gjë mund të ndodhë në futboll, por unë jam shumë i qetë për të gjitha”, përfundoi ylli kroat. /Telegrafi/