LAJMI I FUNDIT:

Raiola ia dërgon dy futbollistë të tij Romës, por do ta largojë një yll nga Giallorosët

Raiola ia dërgon dy futbollistë të tij Romës, por do ta largojë një yll nga Giallorosët

Mino Raiola është njëri nga agjentët më të suksesshëm në botë, pasi ka nën menaxhim yje të mëdha të futbollit.

Reklama

Menaxheri holandez ka marrëdhënie të shkëlqyera me klubin italian Roma dhe këtë afat kalimtar veror do t’ia dërgojë dy futbollistë që i ka nën menaxhim.

Roma është duke kërkuar transferimin e sulmuesit Moise Kean nga Evertoni, por në garë për të janë edhe skuadra tjera si Inter, Milan, Napoli e Bologna.

Por sipas medieve italiane Raiola ia ka premtuar Romës lojtarin dhe së shpejti pritet të nisin bisedimet.

Përveç sulmuesit të talentuar, Raiola do ta dërgojë te Roma edhe mesfushorin italian Giacomo Bonaventura nga Milani, kontrata e të cilit skadon në verë.

Megjithatë menaxheri i famshëm nuk do ta gëzoj Romën vetëm me afrime, pasi pritet t’ia largojë një yll të madh nga skuadra.

Bëhet fjalë për anësorin holandez Justin Kluivert i cili është nën menaxhimin e Raiolës dhe që pritet të largohet në verë.

Raiola synon që ta transferojë Kluivertin në Ligën Premier, ku disa skuadra kanë shprehur interesim për të si Arsenal,Everton apo Tottenham. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Policia e Kosovës nuk lejon shpalosjen e banerit nga tifozeria “Torcida” për ngjarjet ne veri

Policia e Kosovës nuk lejon shpalosjen e banerit nga tifozeria “Torcida” për ngjarjet ne veri

Super Liga
Tifozët e Crvena Zvezdës vajtojnë terroristin e tyre që u vra në Kosovë

Tifozët e Crvena Zvezdës vajtojnë terroristin e tyre që u vra në Kosovë

Ligat tjera
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Vedat Muriqi nuk ndalet as ndaj Rayo Vallecanos me gola, vazhdon formën impresive në kampionat

Vedat Muriqi nuk ndalet as ndaj Rayo Vallecanos me gola, vazhdon formën impresive në kampionat

La Liga
Vedat Muriqi ishte fantastik ndaj Rayo Vallecanos – statistikat e tij në këtë ndeshje që u shpall më i miri

Vedat Muriqi ishte fantastik ndaj Rayo Vallecanos – statistikat e tij në këtë ndeshje që u shpall më i miri

La Liga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori