LAJMI I FUNDIT:

“The Queen’s Gambit” bëhet seriali i kufizuar me shikueshmërinë më të madhe në Netflix

“The Queen’s Gambit” bëhet seriali i kufizuar me shikueshmërinë më të madhe në Netflix
(Foto: Screenshot/Netflix)

Netflix ka një tjetër kampion në renditje sa iu përket serialeve të kufizuara, pasi “The Queen’s Gambit” ka zënë vendin e parë.

Shërbimi i popullarizuar i transmetimit ka njoftuar se mbi 62 milionë njerëz e kanë shikuar deri më tani këtë dramë, e cila ka grumbulluar më së shumti shikimi se cilido serial i kufizuar në 28 ditët e parë të lansimit.

Netflix nuk ka dhënë detaje të tjera lidhur me shikueshmërinë më të madhe të serialeve të kufizuara.

https://www.youtube.com/watch?v=CDrieqwSdgI


Seria e kufizuar është një shfaqje televizive me numër të kufizuar të episodeve, të cilat e tregojnë një hark të plotë të ngjarjes, zakonisht më të gjatë se mini-seritë.


Sipas Deadline, “The Queen’s Gambit” ka zënë vendin e parë të shikueshmërisë në 63 vende, ndërsa është në top 10 serialet më të shikuara në 92 vende.

Anya Taylor-Joy thotë se do bënte një sezon të dytë të “The Queen’s Gambit”
Lexo po ashtu Anya Taylor-Joy thotë se do bënte një sezon të dytë të “The Queen’s Gambit”

Anya Taylor-Joy luan rolin e Beth, protagonistes kryesore në serial, një talente shahu e determinuar që të bëhet më e mira në botë, përkundër vartësisë nga droga dhe alkooli që ia rrezikojnë suksesin dhe lumturinë.

Seriali përbëhet vetëm nga shtatë episode dhe ka qenë në dispozicion në Netflix nga data 23 tetor, ndërsa Bill Camp është ndër aktorët tjerë kryesorë. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Pas pushimeve në Maldive, Diola Dosti dhe Erolld Belegu vizitojnë qytetin e bukur të Ulqinit

Pas pushimeve në Maldive, Diola Dosti dhe Erolld Belegu vizitojnë qytetin e bukur të Ulqinit

Magazina
Miriam Cani bëri ndryshimin në flokët e saj, i menjëhershëm ishte reagimi i Albanit

Miriam Cani bëri ndryshimin në flokët e saj, i menjëhershëm ishte reagimi i Albanit

Magazina

"Jam goca më me fat në botë" - Heidi Baci ndan fotografi të mrekullueshme krah Romeos

Magazina
Bujar Qamili flet për betejën dhe jetën: Kur isha në koma, shihja një dritë

Bujar Qamili flet për betejën dhe jetën: Kur isha në koma, shihja një dritë

Magazina
Arbana Osmani e ndoqi nga tribunat ndeshjen e Italisë me Shqipërinë, teksa me flamur bëri tifo për Kombëtaren Shqiptare

Arbana Osmani e ndoqi nga tribunat ndeshjen e Italisë me Shqipërinë, teksa me flamur bëri tifo për Kombëtaren Shqiptare

Magazina
Gazetarja Eva Murati publikon momentin kur tifozi hyri në fushë gjatë ndeshjes Itali-Shqipëri

Gazetarja Eva Murati publikon momentin kur tifozi hyri në fushë gjatë ndeshjes Itali-Shqipëri

Magazina
Kalo në kategori