LAJMI I FUNDIT:

Qeveria ndan afro 10 milionë euro për kompensimin e pagave për zyrtarët policorë dhe personelin shëndetësorë

Qeveria ndan afro 10 milionë euro për kompensimin e pagave për zyrtarët policorë dhe personelin shëndetësorë

Qeveria në detyrë e Kosovës në mbledhjen e mbajtur sot, ka marrë vendim për ndarjen e mjeteve shtesë për zyrtarët policor dhe personelin shëndetësorë.

Reklama

“Për të realizuar kompensimin për angazhimin e shtuar në terren të zyrtarëve policor aktiv të ekspozuar drejtpërdrejt ndaj pandemisë COVID-19, Qeveria në mbledhjen e sotme ka miratuar vendimin për ndarjen e mjeteve financiare në shumë prej 1.6 milion euro”, thuhet në njoftimin për media.

Ndërsa me një vendim tjetër Qeveria ka ndarë 8 milion euro për kompensimin e shtesave mujore mbi pagën bazë për personelin aktiv shëndetësor për muajt janar, shkurt dhe mars të vitit 2021.

“Ndarja e mjeteve do të bëhet sipas kategorizimit:

1. Kategoria I – mjekë, iu ndahet shtesa prej 250 euro në muaj;

2. Kategoria II – infermierë, iu ndahet shtesa prej 150 euro në muaj dhe

3. Kategoria III – stafi mbështetës – teknik, iu ndahet shtesa prej 100 euro në muaj”, thuhet në njoftim.

Në këtë mbledhje Qeveria ka marrë edhe disa vendime tjera lidhur me bizneset dhe pensionet. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Vuçiq thotë se Radoiçiq nuk është plagosur, por nuk e mohon se ishte në grupin terrorist në Banjskë

Vuçiq thotë se Radoiçiq nuk është plagosur, por nuk e mohon se ishte në grupin terrorist në Banjskë

Lajme
Vuçiq i mbron serbët që e vranë rreshterin e Policisë së Kosovës: Ata nuk mund të jenë terroristë

Vuçiq i mbron serbët që e vranë rreshterin e Policisë së Kosovës: Ata nuk mund të jenë terroristë

Lajme
U konfirmuan paralajmërimet e AKI-së për trajnimin e serbëve në Rashkë

U konfirmuan paralajmërimet e AKI-së për trajnimin e serbëve në Rashkë

Siguri
Policia gjen aktivizuesin e mjetit shpërthyes në afërsi të Manastirit të Banjskës

Policia gjen aktivizuesin e mjetit shpërthyes në afërsi të Manastirit të Banjskës

Lajme
Osmani: Me SHBA-në të përgatisim draftin e Statutit për Asociacionin

Osmani: Me SHBA-në të përgatisim draftin e Statutit për Asociacionin

Lajme
Sulmi terrorist në veri, Biserko: Kishte skenar të ndërhyrjes së ushtrisë serbe dhe ndarje të Kosovës

Sulmi terrorist në veri, Biserko: Kishte skenar të ndërhyrjes së ushtrisë serbe dhe ndarje të Kosovës

Lajme
Kalo në kategori