LAJMI I FUNDIT:

Shëndetësia

46 Artikuj

Vitia: 22 vetura të reja për komunat, do të shpeshtohen vizitat mjekësore në shtëpi

Vitia: 22 vetura të reja për komunat, do të shpeshtohen vizitat mjekësore në shtëpi

Shëndetësi
Kurti i bën thirrje të kualifikuarëve që të aplikojnë për inspektorë shëndetësorë

Kurti i bën thirrje të kualifikuarëve që të aplikojnë për inspektorë shëndetësorë

Shëndetësi
Plani i Qeverisë shqiptare për parandalimin e largimit të studentëve të mjekësisë drejt Gjermanisë

Plani i Qeverisë shqiptare për parandalimin e largimit të studentëve të mjekësisë drejt Gjermanisë

Shqipëri
Çrregullimi disociativ i identitetit, shkaqet dhe shërimi

Çrregullimi disociativ i identitetit, shkaqet dhe shërimi

Shëndetësi Lajme
Rama premton rritje pagash për mjekët specialistë: Nuk financojmë studentët e mjekësisë që ikin në Gjermani

Rama premton rritje pagash për mjekët specialistë: Nuk financojmë studentët e mjekësisë që ikin në Gjermani

Shqipëri
Mjeku: Reduktoni kripën në 5 gramë në ditë, shpëtoni nga sëmundjet

Mjeku: Reduktoni kripën në 5 gramë në ditë, shpëtoni nga sëmundjet

Shqipëri
Vazhdohen shtesat e personelit shëndetësor, ndahen 60 euro për muajin janar

Vazhdohen shtesat e personelit shëndetësor, ndahen 60 euro për muajin janar

Financa
Cilat duhet të jenë prioritetet e Qeverisë për vitin 2023?

Cilat duhet të jenë prioritetet e Qeverisë për vitin 2023?

Donjeta Zeqiraj
Opozita me kritika për menaxhimin e buxhetit për shëndetësi

Opozita me kritika për menaxhimin e buxhetit për shëndetësi

Shëndetësi
Oda e Fiziterapeutëve reagon pas miratimin të Projektligjit për Pagat: Diferenca në koeficiente është jashtëzakonisht e madhe dhe diskriminuese

Oda e Fiziterapeutëve reagon pas miratimin të Projektligjit për Pagat: Diferenca në koeficiente është jashtëzakonisht e madhe dhe diskriminuese

Financa
​Përfundon seanca, s’ka kuorum për votimin e rezolutës mbi gjendjen në shëndetësi

​Përfundon seanca, s’ka kuorum për votimin e rezolutës mbi gjendjen në shëndetësi

Kosovë
Deputetët e opozitës kritikojnë Qeverinë për “keqmenaxhim në sektorin e shëndetësisë”

Deputetët e opozitës kritikojnë Qeverinë për “keqmenaxhim në sektorin e shëndetësisë”

Kosovë
Rama premton rritje pagash për mjekët, infermierët dhe ndihmë për pensionistët

Rama premton rritje pagash për mjekët, infermierët dhe ndihmë për pensionistët

Shqipëri
Lansohet ‘Doktorim’ – aplikacioni në shërbim të qytetarëve për gjetjen online të mjekëve

Lansohet ‘Doktorim’ – aplikacioni në shërbim të qytetarëve për gjetjen online të mjekëve

Marketing
35 vjet në shërbim të pacientëve, pensionohet mjekja, Zarife Gashi

35 vjet në shërbim të pacientëve, pensionohet mjekja, Zarife Gashi

Shëndetësi
Numri i infermierëve që largohen nga Shqipëria, i përafërt me numrin e të licencuarve në 2021

Numri i infermierëve që largohen nga Shqipëria, i përafërt me numrin e të licencuarve në 2021

Shqipëri
Prokurimi në shëndetësi, Shqipëria me mungesë të theksuar të transparencës dhe llogaridhënies

Prokurimi në shëndetësi, Shqipëria me mungesë të theksuar të transparencës dhe llogaridhënies

Klaudjo Jonuzaj
Një i vdekur dhe 768 të vaksinuar kundër COVID-19 brenda 24 orëve në Kosovë

Një i vdekur dhe 768 të vaksinuar kundër COVID-19 brenda 24 orëve në Kosovë

Shëndetësi
COVID-19 në Kosovë, 342 raste aktive dhe mbi 780 mijë të vaksinuar me dozën e dytë

COVID-19 në Kosovë, 342 raste aktive dhe mbi 780 mijë të vaksinuar me dozën e dytë

Shëndetësi
Shoqata e të Drejtave të Pacientëve: Rreth një e treta e qytetarëve në Kosovë nuk marrin shërbime shëndetësore

Shoqata e të Drejtave të Pacientëve: Rreth një e treta e qytetarëve në Kosovë nuk marrin shërbime shëndetësore

Shëndetësi
Një i vdekur dhe 14 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Një i vdekur dhe 14 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Shëndetësi
Zaev: Jemi të kënaqur që mund të fillojmë me imunizim

Zaev: Jemi të kënaqur që mund të fillojmë me imunizim

Maqedonia e Veriut
Qeveria ndan afro 10 milionë euro për kompensimin e pagave për zyrtarët policorë dhe personelin shëndetësorë

Qeveria ndan afro 10 milionë euro për kompensimin e pagave për zyrtarët policorë dhe personelin shëndetësorë

Kosovë
Pronarët e sektorëve shëndetësorë “ia shohin hajrin coronavirusit”, bëhen rreth 150 miliardë dollarë më të pasur gjatë pandemisë

Pronarët e sektorëve shëndetësorë “ia shohin hajrin coronavirusit”, bëhen rreth 150 miliardë dollarë më të pasur gjatë pandemisë

Botë