LAJMI I FUNDIT:

Qeni i humbur ribashkohet me pronarët pas nëntë muajsh

Qeni i humbur ribashkohet me pronarët pas nëntë muajsh

Një qen i zhdukur në Kaliforni është ribashkuar me pronarët pas pothuajse nëntë muaj më vonë dhe 3,218 kilometra larg shtëpisë.

Mishka nga San Diego u zhduk korrikun e vitit të kaluar.

Edhe pse pronarët njoftuan në rrjete sociale për zhdukjen e tij, qytetarët nuk arritën të japin asnjë informacion se ku ai ndodhet, përcjell Telegrafi.

Por, gati nëntë muaj më vonë, autoritetet në periferi të Detroitit iu përgjigjën një thirrjeje për një qen endacak.

Policia shpejt zbuloi se qeni ishte Mishka 3 vjeçar dhe kontaktoi pronarët e tij.

Kur Mehrad Houman dhe familja e tij morën telefonatën për gjetjen e qenit ata ishin duke planifikuar të udhëtonin për në Minesota.

Dhe pas 10 orëve fluturim, ribashkimi emocional ndodhi.

Bëhet e ditur se pasi qenit iu dha vaksina kundër tërbimit, dhe pastaj ai u lejua të kthehej në shtëpi me pronarët e tij. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Deshën ta plaçkitin duke mos e ditur se është police, hajnat pendohen – gruaja nga Buenos Aires iu kundërpërgjigjet me armë

Deshën ta plaçkitin duke mos e ditur se është police, hajnat pendohen – gruaja nga Buenos Aires iu kundërpërgjigjet me armë

Fun
Momenti kur një anije gjigante përplaset për një varkë të vogël - pavarësisht britmave të peshkatarëve në Kanalin Anglez

Momenti kur një anije gjigante përplaset për një varkë të vogël - pavarësisht britmave të peshkatarëve në Kanalin Anglez

Fun
Videoja mbresëlënëse e filmuar nga astronauti i NASA-s tregon një aurorë të gjelbër nga 250 milje mbi Tokë

Videoja mbresëlënëse e filmuar nga astronauti i NASA-s tregon një aurorë të gjelbër nga 250 milje mbi Tokë

Interesante
Politikani brazilian i bashkohet gabimisht takimit në internet ndërsa ishte ulur në tualet

Politikani brazilian i bashkohet gabimisht takimit në internet ndërsa ishte ulur në tualet

Virale
Britaniku që shpenzoi 12 mijë funte për ta shndërruar furgonin e vjetër “në shtëpi në rrota” - nga aty do të ndjekë ndeshjet e Anglisë në Gjermani

Britaniku që shpenzoi 12 mijë funte për ta shndërruar furgonin e vjetër “në shtëpi në rrota” - nga aty do të ndjekë ndeshjet e Anglisë në Gjermani

Interesante
Çifti u futën në një tualet “për t'u argëtuar”, më pas përjetuan një debakël – kamera regjistroi çdo detaj

Çifti u futën në një tualet “për t'u argëtuar”, më pas përjetuan një debakël – kamera regjistroi çdo detaj

Fun
Kalo në kategori