LAJMI I FUNDIT:

Publikohet videoja e momentit tensionues mes Maguires dhe De Geas

Publikohet videoja e momentit tensionues mes Maguires dhe De Geas

Është kapur momenti kur kapiteni i Manchester United, Harry Maguire, duke i thënë David de Geas të “heshte” gjatë një shkëmbimi të tensionuar në ndeshjen e dytë të çerekfinales së Ligës së Evropës, aty ku pësuan humbje 3-0 nga Sevilla.

Reklama

Si anglezi ashtu edhe spanjolli patën paraqitje katastrofike në Stadiumin Ramon Sanchez Pizjuan, ku gjashtë herë fituesit e Ligës së Evropës fituan melehtësi falëdy golave nga Youssef En-Nesyri dhe atij me kokë nga Loic Balde.

Goli i parë ishte një dhuratë absolute, pasi De Gea ia kaloi topin Maguires, i cili nuk ia doli ta kontrollonte mirë dhe u vu menjëherë nën presion.

Sevilla nokauton Manchester Unitedin, fitore bindëse dhe kalim në gjysmëfinale
Lexo po ashtu Sevilla nokauton Manchester Unitedin, fitore bindëse dhe kalim në gjysmëfinale

Erik Lamela përfitoi nga ai gabim dhe më pas topi përfundoi te En-Nesyri , i cili shënoi me lehtësi në portën e De Geas.

Të dy u konsideruan fajtorë për atë gabim dhe një video e veçantë nga pjesa e parë tregoi një mosmarrëveshje të nxehtë mes dyshes.

De Gea u pa duke i bërtitur mbrojtësit, i cili u përgjigj me një veprim me dorë. Mund të kishte qenë që Maguire po kërkonte më shumë komunikim, por kjo po mirret në Angli si shenjë që gardiani të heshte. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Messi tregon se si e mendon të ardhmen, punën që synon ta bëjë pas pensionimit

Messi tregon se si e mendon të ardhmen, punën që synon ta bëjë pas pensionimit

Ndërkombëtare
Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Premier League
Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kosovë
Talenti nën pronësi të Barcelonës, Vitor Roque pëson lëndim të rëndë në Brazil - largohet me barelë

Talenti nën pronësi të Barcelonës, Vitor Roque pëson lëndim të rëndë në Brazil - largohet me barelë

Ndërkombëtare
Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Përfaqësueset
Kalo në kategori