iHeart Media dhe Fox kanë zbuluar nominimet për “iHeartRadio Music Awards 2021”.

The Weeknd shënoi tetë nominimet kryesore, pasuar nga Megan Thee Stallion dhe Roddy Ricch me nga shtatë si dhe Harry Styles me gjashtë.

Artistë të tjerë që morën nominime të shumëfishta përfshijnë 24kGoldn, AC/DC, AJR, All Time Low, Ariana Grande, Bad Bunny, Beyonce, Billie Eilish, BLACKPINK, Blake Shelton, BTS, Caliber 50, Cardi B, Charlie Puth, Chris Brown , Christian Nodal, DaBaby, Doja Cat, Drake, Dua Lipa, Future, Gabby Barrett, HER, J Balvin, Jhene Aiko, JP Saxe, Justin Bieber, KAROL G, Lady Gaga, Luke Bryan, Luke Combs, Maluma, Maren Morris, Ozuna, Ozzy Osbourne, Pop Smoke, Post Malone, Shawn Mendes, Snoh Aalegra, Summer Walker, Surf Mesa, Taylor Swift, The Pretty Reckless etj.

Reklama
Reklama

Dua Lipa (Foto: Instagram)

Në mesin e shumë yjeve botërore, edhe artistja shqiptare Dua Lipa është nominuar në katër kategori.

Ajo u nominua si ‘Artistja femër e vitit’, ‘Këngën e Vitit’ për “Don’t Start Now”, ‘Për këngën me tekstin më të mirë’ dhe për ‘Për videon më të mirë muzikore’.

Më poshtë ua sjellim listën e plotë të nominimeve:

“Kënga e vitit”

“Blinding Lights” – The Weeknd

“Circles” – Post Malone

“Don’t Start Now” – Dua Lipa

“ROCKSTAR” – DaBaby featuring Roddy Ricch

“Watermelon Sugar” – Harry Styles

“Artistja femër e vitit”

Ariana Grande

Billie Eilish

Dua Lipa

Megan Thee Stallion

Taylor Swift

“Artisti mashkull i vitit”

Harry Styles

Justin Bieber

Post Malone

Roddy Ricch

The Weeknd

“Grupi/dyshja më e mirë e vitit”

BTS

Dan + Shay

Reklama

Jonas Brothers

Maroon 5

twenty one pilots

“Bashkëpunimi më i mirë”

“Go Crazy” – Chris Brown & Young Thug

“Holy” – Justin Bieber featuring Chance the Rapper

Reklama

“I Hope” – Gabby Barrett featuring Charlie Puth

“Mood” – 24kGoldn featuring iann dior

“Savage” (Remix) – Megan Thee Stallion featuring Beyonce

“Artisti i ri më i mirë”

24kGoldn

blackbear

Doja Cat

JP Saxe

Pop Smoke

“Kënga e viti në zhanrin rock”

“Bang!” – AJR

“Bloody Valentine” – Machine Gun Kelly

“everything i ëanted” – Billie Eilish

“Level Of Concern” – tëenty one pilots

“Monsters” – All Time Loë featuring blackbear

“Artisti i viti në zhanrin rock”

AJR

All Time Low

Billie Eilish

Cage the Elephant

tëenty one pilots

“Artisti më i mirë rock”

Ashe

Dayglow

Powfu

Royal & The Serpent

Reklama

Wallows

“Kënga e vitit nga një artist country”

“Even Though I’m Leaving” – Luke Combs

“I Hope” – Gabby Barrett

“Nobody But You” – Blake Shelton ëith Gëen Stefani

“One Margarita” – Luke Bryan

“The Bones” – Maren Morris

“Artisti i vitit në zhanrin country”

Blake Shelton

Luke Bryan

Luke Combs

Maren Morris

Thomas Rhett

Reklama

“Artisti më i mirë i ri i country”

Ashley McBryde

Gabby Barrett

HARDY

Ingrid Andress

Jameson Rodgers

“Kënga e vitit në zhanrin hip-hop”

“High Fashion” – Roddy Ricch featuring Mustard

“Life Is Good” – Future featuring Drake

“ROCKSTAR” – DaBaby featuring Roddy Ricch

“Savage” (Remix) – Megan Thee Stallion featuring Beyonce

“The Box” – Roddy Ricch

“Artisti i vitit në zhanrin hip-hop”

DaBaby

Lil Baby

Megan Thee Stallion

Pop Smoke

Roddy Ricch

“Artisti më i mirë i ri në hip-hop”

Jack Harlow

Moneybagg Yo

Pop Smoke

Reklama

Rod Wave

Roddy Ricch

“Kënga më e mirë në zhanrin R&B”

B.S.” – Jhene Aiko featuring H.E.R.

“Go Crazy” – Chris Brown & Young Thug

“Heat” Chris Broën featuring Gunna

“Playing Games” – Summer Walker

“Slide” – H.E.R. featuring YG

“Artisti i vitit në zhanrin R&B”

Chris Brown

H.E.R.

Jhene Aiko

Snoh Aalegra

Summer Walker

“Artisti i ri më i mirë në zhanrin R&B”

Chloe x Halle

Lonr.

Mahalia

Skip Marley

Snoh Aalegra

“Kënga e vitit në zhanrin ‘reggaeton’”

“Caramelo” – Ozuna

“Dakiti” – Bad Bunny & Jhay Cortez

“Hawai” (Remix) – Maluma & The Weeknd

Reklama

“RITMO (Bad Boys For Life)” – Black Eyed Peas & J Balvin

“Tusa” – KAROL G & Nicki Minaj

“Artisti i vitit në zhanrin ‘reggaeton’”

Bad Bunny

J Balvin

KAROL G

Maluma

Ozuna

“Artisti i ri më i mirë latin”

Chesca

Jay Wheeler

Natanael Cano

Reklama

Neto Bernal

Rauw Alejandro

“Producenti i vitit”

Andrew Watt

Dr Luke

Frank Dukes

Louis Bell

Max Martin

“Tekstshkruesi i vitit”

Ali Tamposi

Amy Allen

Ashley Gorley

Dan Nigro

Finneas

“Kënga me tekstin më të mirë”

“Adore You” – Harry Styles

“Before You Go” – Lewis Capaldi

“Blinding Lights” – The Weeknd

“cardigan” – Taylor Swift

“Don’t Start Now” – Dua Lipa

“everything i wanted” – Billie Eilish

“I Hope” – Gabby Barrett featuring Charlie Puth

“If The World Was Ending” – JP Saxe featuring Julia Michaels

“Intentions” – Justin Bieber featuring Quavo

“Life Is Good” – Future featuring Drake

“Kënga me videon më të mirë muzikore”

“Blinding Lights” – The Weeknd

Reklama

“Don’t Start Now” – Dua Lipa

“Dynamite” – BTS

Reklama

“Hawai” – Maluma

“How You Like That” – BLACKPINK

“Life Is Good” – Future featuring Drake

“Rain On Me” – Lady Gaga & Ariana Grande

“WAP” – Cardi B featuring Megan Thee Stallion

“Watermelon Sugar” – Harry Styles

“Yummy” – Justin Bieber

“Videoja muzikore me koreografinë më të mirë”

BTS – Son Sung Deuk

“34+35” (Ariana Grande) – Scott & Brian Nicholson

“Do It” (Chloe x Halle) – Kendra Bracy & Ashanti Ledon

“Honey Boo” (CNCO & Natti Natasha) – Kyle Hanagami

“Physical” (Dua Lipa) – Charm La’Donna

“Rain On Me” (Lady Gaga & Ariana Grande) – Richy Jackson

“Say So” (Doja Cat) – Cortland Brown

WAP” (Cardi B featuring Megan Thee Stallion) – JaQuel Knight

Reklama

“Bop” (DaBaby) – Coach Cherry & DaniLeigh.

Reklama

iHeartRadio Music Awards (Foto: Getty Images)

Shfaqja muzikore do të transmetohet drejtpërdrejt nga teatri Dolby i Los Angeles më 27 maj, pasi edicioni i vitit 2020 u anulua për shkak të pandemisë. /Telegrafi/