LAJMI I FUNDIT:

Publikohet lista e aktorëve më të paguar për vitin 2023 në Hollywood

Publikohet lista e aktorëve më të paguar për vitin 2023 në Hollywood

Forbes ka publikuar listën e aktorëve më të paguar për vitin 2023. Për shumë, bëri përshtypje që vendi i parë nuk u mor nga yjet e filmave “Barbie” apo “Oppenheimer”, edhe pse këto dy vepra shënuan vitin e kaluar.

Aktori më i paguar në Hollywood për vitin 2023 u shpall Adam Sandler, i cili ka fituar një shumë marramendëse prej 73 milionë dollarësh (66.9 milionë euro). Që nga viti 2014, kur nënshkroi një kontratë për katër filma me Netflix me vlerë 250 milionë dollarë (229 milionë euro), ai ka siguruar vlera të konsiderueshme për buxhetin e shtëpisë.

Vitin e kaluar në Netflix u publikua pjesa e dytë e filmit të tij “Murder Mystery”, i cili grumbulloi më shumë se 173 milionë orë shikimi, dhe së fundmi në këtë platformë u publikua edhe drama shkencore fantastike “Spaceman”.


Megjithatë, kritikët dhe publiku nuk janë të mahnitur nga filmi dhe shumë të tjerë shkruajnë se aktori i famshëm duhet të mbetet besnik ndaj komedive.

Margot Robbie zë vendin e dytë në listë si aktorja më e re dhe si një nga dy aktoret e vetme në listë.

Tjetra grua në listë është Jennifer Aniston, të cilës i detyrohet shumë famës nga “Friends”, edhe pse transmetimi i saj përfundoi 20 vjet më parë.

Shikoni aktorët e tjerë që janë renditur në listën e Forbesit të aktorëve më të paguar për vitin 2023:

Adam Sandler – 73 milionë dollarë (66.9 milionë euro)
Margot Robbie – 59 milionë dollarë (54.1 milionë euro)
Tom Cruise – 45 milionë dollarë (41.3 milionë euro)
Ryan Gosling – 43 milionë dollarë (39.4 milionë euro)
Matt Damon – 43 milionë dollarë (39.4 milionë euro)
Jennifer Aniston – 42 milionë dollarë (38.5 milionë euro)
Leonardo DiCaprio – 41 milion dollarë (37.6 milionë euro)
Jason Statham – 41 milion dollarë (37.6 milionë euro)
Ben Affleck – 38 milionë dollarë (34.8 milionë euro)
Denzel Washington – 24 milionë dollarë (22 milionë euro). /Telegrafi/


Në trend Magazina

Më shumë
Shfaqet rrugëve të Drenicës me veturat e reja luksoze, Don Xhoni: Jo filma, por kjo është jeta ime

Shfaqet rrugëve të Drenicës me veturat e reja luksoze, Don Xhoni: Jo filma, por kjo është jeta ime

Magazina
Rrëfeu se djali i vuan nga autizmi dhe se ka parë që një kohë, Meriton Mjekiqi i bën dedikimin emocionues për ditëlindje

Rrëfeu se djali i vuan nga autizmi dhe se ka parë që një kohë, Meriton Mjekiqi i bën dedikimin emocionues për ditëlindje

Magazina
Njoftoi pensionimin nga kombëtarja e Zvicrës, Fatmir Spahiu i drejtohet Shaqirit: Faleminderit për përfaqësimin e dinjitetshëm

Njoftoi pensionimin nga kombëtarja e Zvicrës, Fatmir Spahiu i drejtohet Shaqirit: Faleminderit për përfaqësimin e dinjitetshëm

Magazina
Melania Trump thyen heshtjen pas tentativës për vrasjen e Donald Trump

Melania Trump thyen heshtjen pas tentativës për vrasjen e Donald Trump

Magazina
E martuar me një biznesmen të famshëm italian? Ku ndodhet tani zeshkania që u fotografua me Rike Roçin në stadium

E martuar me një biznesmen të famshëm italian? Ku ndodhet tani zeshkania që u fotografua me Rike Roçin në stadium

Magazina
“Lidhje e thellë, pasion i përbashkët” - Diola Dosti dhe Erolld Belegu mahnitin me fotosesionin e tyre të mrekullueshëm

“Lidhje e thellë, pasion i përbashkët” - Diola Dosti dhe Erolld Belegu mahnitin me fotosesionin e tyre të mrekullueshëm

Magazina
Kalo në kategori