LAJMI I FUNDIT:

Publikohet lista me 20 kandidatët për ‘Golden Boy’ – Pedri, Camavinga, Bellingham dhe Musiala favoritë

Publikohet lista me 20 kandidatët për ‘Golden Boy’ – Pedri, Camavinga, Bellingham dhe Musiala favoritë

Më 15 dhjetor 2021 do t’i jepet çmimi ‘Golden Boy’ nga e përditshmja italiane “Tuttosport”, që i dedikohet talentit më të mirë të ri në botë.

Reklama

Këtë të premte, gazeta me bazë në Torinos ka publikuar listën përfundimtare me njëzet emrat që do të luftojnë për trofeun.

I preferuari për “Golden Boy”, është 18-vjeçari Pedri, “ylli” i Barcelonës.

Kështu çmimet e rivalëve të tij më të ashpër janë Eduardo Camavinga i Real Madridit, Jude Bellingham i Borussia Dortmund dhe gjermani Jamal Musiala i Bayern Munich.

Ky çmim dhurohet për çdo vit, ndërsa në të shkuarën e fitoi Erling Haaland.

Kandidatët

Karim Adeyemi

Jude Bellingham

Eduardo Camavinga

Charles De Ketelaere

Gavi

Bryan Gil

Ryan Gravenberch

Mason Greenwood

Daniel Maldini

Jamal Musiala

Nuno Mendes

Pedri

Roberto Piccoli

Yéremi Pino

Gio Reyna

Rodrygo

Bukayo Saka

William Saliba

Madera Jurriën

Florian Wirtz

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Florentino Perez ka një lajm të keq për Ancelottin dhe tifozët e Real Madridit

Florentino Perez ka një lajm të keq për Ancelottin dhe tifozët e Real Madridit

La Liga
E do Barcelona - por Savinho ëndërron të luajë për gjigantin anglez

E do Barcelona - por Savinho ëndërron të luajë për gjigantin anglez

Premier League
Real Madridi ka gati zëvendësuesin e Ancelottit

Real Madridi ka gati zëvendësuesin e Ancelottit

La Liga
Rafa Benitez lavdëron Xavin për një gjë që e bën shpesh

Rafa Benitez lavdëron Xavin për një gjë që e bën shpesh

La Liga
Mirlind Dakut ia kërkon fanellën tifozi në gjuhën shqipe - sulmuesi ndihet i emocionuar

Mirlind Dakut ia kërkon fanellën tifozi në gjuhën shqipe - sulmuesi ndihet i emocionuar

Ligat tjera
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Kalo në kategori