LAJMI I FUNDIT:

Publikohen këngët pjesëmarrëse të Festivalit të RTSH-së

Publikohen këngët pjesëmarrëse të Festivalit të RTSH-së

Edhe pse ishin parashikuar të publikoheshin në orën 18:00, siç duket këngët e festivalit të 58-të të RTSH-së dolën në YouTube më herët.

Elvana Gjata, Bojken Lako, Arilena Ara, Stresi dhe Eli Fara, Era Rusi, Robert Berisha, Olta Boka, Renis Gjoka, Kastro Zizo, janë vetëm disa prej 20 artistëve që do performojnë këtë edicion.

Njëherësh, në datat 19 dhe 20 dhjetor do të jenë dy netët e para të festivalit, të cilat do të kulmojnë në natën finale, në 22 dhjetor.

Të gjitha lajmet nga Festivali i RTSH-së
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Festivali i RTSH-së

Këtë vit, prezantimi i festivalit i është besuar Alketa Vejsiut, me regjisore Vera Grabockën, teksa si producent është përzgjedhur kompozitori i njohur nga Kosova, Florent Boshnjaku.

Më poshtë ju sjellim këngët e publikuara:

Elvana Gjata 

https://www.youtube.com/watch?v=wPIX3jhXxsE

Kanita

https://www.youtube.com/watch?v=g188QvjsVPE

Albërie Hadërgjonaj

https://www.youtube.com/watch?v=ie3mUxx_gbc

Aldo Bardhi

https://www.youtube.com/watch?v=XdZUOc6iLh4

Olta Boka

https://www.youtube.com/watch?v=KEwULqMtVG8

Nadia&Genc Tukiçi

https://www.youtube.com/watch?v=kaMJzTnpDig

Sara Bajraktari

https://www.youtube.com/watch?v=ziPZ1QV6Rx8

Valon Shehu

https://www.youtube.com/watch?v=jP9UUqcnMtk

Tiri Gjoci

https://www.youtube.com/watch?v=dta_534QucM

Robert Berisha

https://www.youtube.com/watch?v=rfQrTWhI9tQ

Wendi Mancaku

https://www.youtube.com/watch?v=wAbeaWFS0eg

Renis Gjoka

https://www.youtube.com/watch?v=iN1HUKO_A-g

Gena

https://www.youtube.com/watch?v=v99OSfKoKC4

Kamela Islamaj

https://www.youtube.com/watch?v=eU89EaSgJyY

Era Rusi

https://www.youtube.com/watch?v=XeTepjbqjtE

Eli Fara & Stresi

https://www.youtube.com/watch?v=FKzyqAvE5PI

Devis Xherahu

https://www.youtube.com/watch?v=vykngf8V0LY&pbjreload=10

Bojken Lako

https://www.youtube.com/watch?v=paLKqpVaDPk

Arilena Ara

https://www.youtube.com/watch?v=LHvfwuAGLgU

/Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë

"Jam goca më me fat në botë" - Heidi Baci ndan fotografi të mrekullueshme krah Romeos

Magazina
Jennifer Lopez ka hequr dorë nga shpëtimi i martesës me Ben Affleck - pasi ajo tashmë po planifikon disa gjëra të reja për të ardhmen

Jennifer Lopez ka hequr dorë nga shpëtimi i martesës me Ben Affleck - pasi ajo tashmë po planifikon disa gjëra të reja për të ardhmen

Magazina
Luiz Ejlli dhe Melinda Ademi sjellin këngën e re “Shqiptare”

Luiz Ejlli dhe Melinda Ademi sjellin këngën e re “Shqiptare”

Magazina
“Po i jap vetes kohë për t'u shëruar” – Familja mbretërore do të mbështesë Kate në kthimin e saj të rëndësishëm në detyrë

“Po i jap vetes kohë për t'u shëruar” – Familja mbretërore do të mbështesë Kate në kthimin e saj të rëndësishëm në detyrë

Magazina
Gruaja e Kanye West, Bianca Censori shfaqet pa të brendshme në një fustan transparent gjatë një darke në Itali

Gruaja e Kanye West, Bianca Censori shfaqet pa të brendshme në një fustan transparent gjatë një darke në Itali

Magazina
“Cilët janë artistët me të cilët s'do të bashkëpunoje kurrë” – Mc Kresha jep një përgjigjje interesante

“Cilët janë artistët me të cilët s'do të bashkëpunoje kurrë” – Mc Kresha jep një përgjigjje interesante

Magazina
Kalo në kategori