LAJMI I FUNDIT:

Publikohen fotografitë e para nga xhirimet e “House of the Dragon”

Publikohen fotografitë e para nga xhirimet e “House of the Dragon”

Me rastin 10 vjetorin e “Game of Thrones”, HBO ka publikuar imazhet e para nga “House of the Dragon”.

Reklama

Në fotografinë e parë, shihet Princesha Rhaenyra Targaryen dhe Princi Daemon Targaryen të dy me flokë biondë – role këto të luajtura nga Emma D’Arcy dhe Matt Smith, shkruan Uproxx.

Dy imazhet e tjera tregojnë Lordin Corlys Velaryon të Steve Toussaint që jeton deri në pseudonimin e tij “The Sea Snake” (së paku pjesën e detit) dhe Alicent Hightower (rol i luajtur nga Olivia Cooke) dhe Otto Hightower (rol i luajtur nga Rhys Ifans) duke pozuar për kopertinën e albumit të tyre.

Transmetuesi HBO gjithashtu dha përshkrime të hollësishme për personazhet kryesore:

Emma D’Arcy si “Princesha Rhaenyra Targaryen”: Fëmija i parë i lindur i mbretit, ajo është me gjak të pastër Valirian dhe është një dragonrider. Shumë do të thoshin se Rhaenyra lindi me gjithçka… por ajo nuk lindi burrë.

Matt Smith si “Prince Daemon Targaryen”: Vëllai i vogël i mbretit Viserys dhe trashëgimtari i fronit. Një luftëtar i pashoq dhe një dragonrider, Daemon zotëron gjakun e vërtetë të dragoit. Por thuhet që sa herë që lind një Targaryen, perënditë hedhin një monedhë në ajër.

Steve Toussaint si “Lord Corlys Velaryon” i njohur si “Gjarpri i detit” – aventurieri më i njohur detar në historinë e Westeros, Lord Corlys ndërtoi shtëpinë e tij në një vend të fuqishëm që është edhe më i pasur se Lannisters dhe që pretendon flotën më të madhe në botë.

Olivia Cooke si “Alicent Hightower”: Vajza e Otto Hightower, dora e mbretit dhe gruaja më e hijshme në Shtatë Mbretëritë. Ajo u rrit në Red Keep, afër mbretit dhe rrethit të tij më të brendshëm; ajo posedon edhe një hir mirësjelljeje dhe një mendjemprehtësi të mprehtë politike.

Rhys Ifans si “Otto Hightower”: Dora e Mbretit, Ser Otto i shërben me besnikëri mbretit dhe mbretërisë së tij. Siç e shikon Dora, kërcënimi më i madh për mbretërinë është vëllai i mbretit, Daemon, dhe pozicioni i tij si trashëgimtar i fronit. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Cristiano Ronaldo shfaqet i veshur me kostumin tradicional arab

Cristiano Ronaldo shfaqet i veshur me kostumin tradicional arab

Magazina
ATK-ja vendos detyrime tatimore ndaj këngëtarit Sinan Vllasaliu, akuzohet se ka dëmtuar shtetin e Kosovës me mbi 24 mijë euro

ATK-ja vendos detyrime tatimore ndaj këngëtarit Sinan Vllasaliu, akuzohet se ka dëmtuar shtetin e Kosovës me mbi 24 mijë euro

Magazina
Të kapur dorë për dore, Dafina Zeqiri publikon imazhin romantik me të dashurin e ri

Të kapur dorë për dore, Dafina Zeqiri publikon imazhin romantik me të dashurin e ri

Magazina
Reagimi i mrekullueshëm dhe plot krenari i Rita Orës kur në ekran i shfaqet foto e Dua Lipës

Reagimi i mrekullueshëm dhe plot krenari i Rita Orës kur në ekran i shfaqet foto e Dua Lipës

Magazina
Si rrallë herë, Zayn Malik publikon foto të vajzës së tij në rrjetet sociale

Si rrallë herë, Zayn Malik publikon foto të vajzës së tij në rrjetet sociale

Magazina
Russell Brandin nuk e mbrojnë as shokët: Ai ka bërë gjëra vulgare dhe të çmendura

Russell Brandin nuk e mbrojnë as shokët: Ai ka bërë gjëra vulgare dhe të çmendura

Magazina
Kalo në kategori