LAJMI I FUNDIT:

Publikohen deklaratat e gruas që Dani Alves dyshohet se e sulmoi seksualisht

Publikohen deklaratat e gruas që Dani Alves dyshohet se e sulmoi seksualisht

Pasi u arrestua dhe u akuzua për sulm seksual në mes të janarit, Dani Alves kishte kaluar tashmë mbi 100 ditë i burgosur në Barcelonë.

Reklama

Ish-mbrojtësi i Barcelonës dhe Sevillas i është mohuar dy herë lirimi me kusht nga kryetari i trupit gjykues në rastin e tij, megjithëse ai ende shpreson që të lirohet përkohësisht nga burgu brenda disa ditësh.

Ndërkohë, çështja e Alves vazhdon të ecë përpara dhe deklaratat e fundit të viktimës së tij të dyshuar për takimin e saj me brazilianin janë bërë publike nga programi “En Boca de Todos”. Ajo flet për përvojën e saj me Alves në klubin e natës Sutton në Barcelonë, ku dyshohet se ka ndodhur ngjarja.

Dani Alves i bën premtim turpit gjykues nëse lirohet me kusht
Lexo po ashtu Dani Alves i bën premtim turpit gjykues nëse lirohet me kusht

“Ai erdhi tek unë dhe më tha, ‘a nuk e di kush jam unë?’, dhe unë i thashë jo. Më tha ‘më quhem Dani, luaj Petanque në Hospitalet (lojë e përafërt me boëling-un)’. Mbaj mend që më kapi dorën dhe e vuri në pjesën e poshtme të tij. Më tha përsëri të largohesha (me të). Unë thash jo”, ka zbluar ajo.

“Fillova të frikësohesha shumë dhe mendova, ‘po sikur të më fuste diçka në pije? Po sikur t’i bëjë diçka mikut tim?’ Mendova gjithçka në një kohë shumë të shkurtër”.

Përmbyset bota e Dani Alvesit shkaku i akuzave për përdhunim - futbollisti ka hyrë tani edhe në grevë urie
Lexo po ashtu Përmbyset bota e Dani Alvesit shkaku i akuzave për përdhunim - futbollisti ka hyrë tani edhe në grevë urie

“Mbaj mend që më ngriti fustanin dhe më bëri të ulem sipër (organit gjenital të tij). Mbaj mend që i thashë ‘nuk mundem, nuk mundem, duhet të iki, nuk dua’ dhe ai filloi të më thoshte shumë gjëra. Kur më vonë më vuri në tokë, mbaj mend se isha në shok. Nuk dija çfarë të bëja atje”, ka shtuar më tej viktima.

Alves ka këmbëngulur se takimi ka qenë konsensual dhe ai është shprehur i pafajshëm për këtë çështje. Ai do të qëndrojë në burg për momentin dhe ende nuk është shpallur data e gjykimit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mudrykut i thuhet të largohet nga Chelsea që në janar

Mudrykut i thuhet të largohet nga Chelsea që në janar

Premier League
“Do ta trembim për jetë Arsenalin

“Do ta trembim për jetë Arsenalin" - trajneri i Tottenhamit me deklaratë të fuqishme para derbit londinez

Premier League
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Shënoi 483 gola në 87 ndeshje: Man City e do sensacionin e Milanit

Shënoi 483 gola në 87 ndeshje: Man City e do sensacionin e Milanit

Serie A
Godin u kërkon të gjithëve të mos nxitohen me formën e Felix te Barcelona

Godin u kërkon të gjithëve të mos nxitohen me formën e Felix te Barcelona

La Liga
Pochettino tregon çfarë pret nga Armando Broja

Pochettino tregon çfarë pret nga Armando Broja

Premier League
Kalo në kategori