LAJMI I FUNDIT:

PSG vazhdon me fitore në Ligue 1, mposht Strasbourgun

PSG vazhdon me fitore në Ligue 1, mposht Strasbourgun

Paris Saint-Germain ka fituar me rezultat 4-2 ndaj Strasbourgut në ndeshjen e vlefshme për javën e dytë në Ligue 1.

Kryeqytetasit kanë vazhduar serinë pozitive duke marrë edhe fitoren e dytë në ndeshjen e dytë në kampionat të zhvilluar në Parc des Princes.

Pjesa e parë e takimin u përshkua me dominim total të vendasve, të cilët përveç rasteve arritën të shënojnë edhe tri gola.

Goli i parë i ndeshjes erdhi pas vetëm dy minuta lojë dhe ishte Mauro Icardi, i cili me kokë shënoi për 1-0 pas asistimit të Abdou Diallo.

Kylian Mbappe (25’) u përkujdes për epërsinë 2-0, ndërsa Julian Draxler (27’) shënoi për 3-0 dhe me këtë rezultat ekipet shkuan në pushim.

Në pjesën e dytë, përsëri PSG ishte skuadër më e mirë, por mysafirët e vendosen në rrezik duke shënuar dy gola të shpejtë.

Reklama

Kevin Gameiro (53’) shënoi fillimisht për 3-1, ndërsa Ludovic Ajorque (64′) u përkujdes ta bëjë lojën edhe më interesante duke ngushtuar rezultatin në 3-2.

Megjithatë, PSG nuk lejoi asnjë befasi pasi përveç që mbrojti rezultatin arriti të shënojë edhe një gol me anë të Pablo Sarabia (86’), i cili vulosi fitoren me rezultat përfundimtar 4-2.

Pas kësaj fitore, parisienët e shohin veten në pozitën e parë më gjashtë pikë, ndërsa Strasbourg zë vendin e fundit me zero pikë.

Në ndeshjen e radhës, PSG udhëton te Brest, ndërsa Strasbourg e pret Troyesin. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Ndërkombëtare
Deklarata e Xhakës lidhur me udhëtimin në Serbi

Deklarata e Xhakës lidhur me udhëtimin në Serbi

Përfaqësueset
Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Premier League
Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Ligue 1
Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

La Liga
Iu bashkua skuadrës kineze, mediat kroate zbulojnë super kontratën e Arijan Ademit në Azi

Iu bashkua skuadrës kineze, mediat kroate zbulojnë super kontratën e Arijan Ademit në Azi

Ndërkombëtare
Kalo në kategori