LAJMI I FUNDIT:

PSG rivalizon Realin, Liverpoolin dhe Arsenalin për talentin ukrainas

PSG rivalizon Realin, Liverpoolin dhe Arsenalin për talentin ukrainas
Mykhalo Mudryk

Mykhaylo Mudryk vazhdon të jetë njëri nga sulmuesit e rinj më të kërkuar në Evropë nga skuadrat e mëdha.

Sulmuesi ukrainas ka shkëlqyer këtë sezon me Shakhtarin në kampionat dhe Ligën e Kampionëve duke zgjuar interesimin e top klubeve për të.


Në fakt Shakhtar kishte edhe në verë oferta për yllin e skuadrës nga Arsenal dhe Everton, por që i refuzoi ato.

Tani mediat e ndryshme evropiane kanë raportuar se top klubet si Arsenal, Liverpool e Real Madrid janë duke monitoruar situatën e 21-vjeçarit.

L’Equipe së fundmi ka raportuar se edhe PSG po dëshiron transferimin e Mudryk pasi e shohin si zëvendësuesin adekuat të brazilianit Neymar.

Reprezentuesi ukrainas në shtatë ndeshjet e para këtë edicion ka shënuar dy gola dhe ka asistuar në gjashtë të tjerë.

Shakhtar synon të fitojë mbi 40 milionë euro nga shitja e yllit të skuadrës. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Tifozët janë të shokuar pasi mësuan çmimin që Aston Villa po e kërkon për Coutinhon

Tifozët janë të shokuar pasi mësuan çmimin që Aston Villa po e kërkon për Coutinhon

Premier League
Southampton triumfoi në ndeshjen që vlen më shumë para se finalja e Ligës së Kampionëve - shuma që fitoi është e jashtëzakonshme

Southampton triumfoi në ndeshjen që vlen më shumë para se finalja e Ligës së Kampionëve - shuma që fitoi është e jashtëzakonshme

Premier League
Shpjegohet pse Chelsea nuk do të

Shpjegohet pse Chelsea nuk do të "pranojë automatikisht" vendin në Ligën e Konferencës

Premier League
Prezantimi i Kylian Mbappes te Real Madridi do të jetë i inspiruar nga transferimi i Ronaldos në Bernabeu

Prezantimi i Kylian Mbappes te Real Madridi do të jetë i inspiruar nga transferimi i Ronaldos në Bernabeu

La Liga
“Ata nuk më pyesin, nuk janë fëmijët e mi” – Ancelotti për të ardhmen e tre yjeve të Real Madridit

“Ata nuk më pyesin, nuk janë fëmijët e mi” – Ancelotti për të ardhmen e tre yjeve të Real Madridit

La Liga
Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

La Liga
Kalo në kategori