LAJMI I FUNDIT:

PSG planifikon transferimin e Dembeles

PSG planifikon transferimin e Dembeles
Ousmane Dembele (Getty Images)

Pari Saint-Germain ka etiketuar sulmuesin e talentuar francez, Ousmane Dembele, si njërin nga objektivat kryesor për afatin kalimtar veror.

Reklama

Gjiganti francez ka investuar shumë të mëdha parash në verë me transferimin e Neymarin dhe Kylian Mbappe.

Por, edhe përkundër investimeve prej 400 milionësh, PSG ka dështuar në Ligën e Kampionëve duke u eliminuar në 1/16-tën nga Real Madridi.

Arsenali me interesim konkret për Dembelen, drejtuesit e Barçës të ndarë në dysh rreth largimit të tij
Lexo po ashtu Arsenali me interesim konkret për Dembelen, drejtuesit e Barçës të ndarë në dysh rreth largimit të tij

Kjo ka bërë që drejtuesit e klubit të mendojnë për transferime të reja për të përforcuar edhe më shumë organikën e skuadrës së tyre.

Dembele (Getty Images)

Sipas mediumit spanjoll Don Balon, PSG planifikon të bëjë ofertë përsëri për talentin e Barcelonës, Dembele.

Trajneri gjerman, Thomas Tuchel është afër të marr drejtimin e parisienëve dhe puna e bërë me Dembelen te Borussia Dortmundi ka bërë që francezi të jetë objektiv i tij.

Barcelona ofron Dembelen në ofertën për transferimin e Salahut
Lexo po ashtu Barcelona ofron Dembelen në ofertën për transferimin e Salahut

Edhe Barcelona thuhet se është gati të lejoj largimin e Dembeles, por do të preferonte huazimin e tij para shitjes përfundimtar.

Lionel Messi mendohet se pëlqen transferimin e Antoine Griezmann, pasi beson se francezi do të ishte më i përshtatshëm se Dembele. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Xavi flet për mos transferimin e Messit dhe ardhjen e mundshme të Neymarit

Xavi flet për mos transferimin e Messit dhe ardhjen e mundshme të Neymarit

La Liga
Dështon marrëveshja e Ronaldos për ta shitur Real Valladolidin

Dështon marrëveshja e Ronaldos për ta shitur Real Valladolidin

Ndërkombëtare
Tri arsyet pse Milani dëshiron transferimin e Christian Pulisic

Tri arsyet pse Milani dëshiron transferimin e Christian Pulisic

Serie A
Inter Miami do të emërojë një trajner me të cilin Lionel Messi ka punuar më parë

Inter Miami do të emërojë një trajner me të cilin Lionel Messi ka punuar më parë

Ligat tjera
Nga Terry te Lampard dhe Drogba – Inteligjenca Artificiale zgjedh formacionin më të mirë në histori të Chelseat

Nga Terry te Lampard dhe Drogba – Inteligjenca Artificiale zgjedh formacionin më të mirë në histori të Chelseat

Premier League
Lionel Messi zbulon arsyen pse refuzoi të kthehej te Barcelona

Lionel Messi zbulon arsyen pse refuzoi të kthehej te Barcelona

La Liga
Kalo në kategori