PSG ndalet me barazim nga Leipzigu

(Foto: Twitter/Paris Saint-Germain)

Paris Saint-Germaini nuk ka arritur të fitojë përballë RB Leipzigut (2-2) në ndeshjen e zhvilluar në Red Bull Arena Leipzig, të vlefshme për fazën grupore në Ligën e Kampionëve.

Vetëm pas tetë minutazh lojë, Christopher Nkunku e zhbllokoi rezultatin duke i kaluar vendasit në epërsi.

Gianluigi Donnarumma u tregua edhe njëherë vendimtar në minutën e 12-të duke mbrojtur penalltinë e ish-bashkëlojtarit të tij, Andre Silva.

Në anën tjetër, Georginio Wijnaldum i barazoi shifrat pas asistimit nga Kylian Mbappe (21’). I njëjti futbollist e përmbysi rezultatin, kurse kësaj radhe asistoi Marquinhos (39’).

Avantazhi i parisianëve vazhdoi deri në minutat shtesë kur u akordua penallti në favor të vendasve dhe kësaj radhe Donnarumma nuk arriti ta priste goditjen e Dominik Szoboszlai, i cili i barazoi shifrat (90’+2).

Paris Saint-Germaini ndodhet në vend të dytë në Grupin A me një pikë prapa liderit Manchester City, derisa RB Leipzigu ka vetëm një pikë nga katër ndeshje. /Telegrafi/

John Terry zbulon historinë e patreguar se si ai udhëhoqi kryengritjen te Chelsea ndaj një trajneri

Klopp e donte lojtarin që sot luan për Liverpoolin, por bordi kërkonte një tjetër - si nisi mosmarrëveshja mes tyre

Rebelohet një lojtar në zhveshtoren e Real Madridit, Ancelotti nuk mund ta menaxhojë më

Arsenali mendon ofertat për Guimaraes dhe Luiz – kjo pasi alternativa kryesore e tyre pëlqen Barcelonën dhe Bayern Munichun

Driblim që ta kujton

Driblim që ta kujton "Fenomenin" - Mbappe turpëroi lojtarin kundërshtar

“Nuk ishte gabim i Araujos, ishte meritë e imja” – Barcola kthehet të flas për momentin vendimtar në ndeshjen Barcelona-PSG