Paris Saint-Germain thuhet se iu afrua Adrien Rabiot për të eksploruar një transferim të mundshëm të lirë për mesfushorin e Juventusit verën e ardhshme.

27-vjeçari francez ishte afër një lëvizjeje te Manchester United gjatë verës, me Djajtë e Kuq që grumbulluan rreth 20 milionë euro për të rënë dakord për një marrëveshje me Bianconerët.

Pavarësisht marrëveshjes së Juventusit, Rabiot refuzoi të bënte lëvizjen, me sugjerimet se nëna dhe agjentja e tij Veronique ishte arsyeja që marrëveshja nuk u arrit.

Siç raportohet nga Calciomercato.com, Juventus nuk planifikon të rinovojë kontratën e Rabiot, sigurisht jo me 7.5 milionë euro neto për pagën e sezonit që ai fiton aktualisht në Torino.

Reklama

Kontrata e tij skadon vitin e ardhshëm dhe ai do të largohet si një lojtar i lirë.

Reklama

Pavarësisht nga mënyra negative si përfundoi koha e tij në kryeqytetin francez, PSG thuhet se ka diskutuar një marrëveshje të mundshme me lojtarin gjatë ditëve të fundit, megjithëse mbetet për t’u parë se sa janë të gatshëm të marrin sërish shërbimet e tij. /Telegrafi/