Drejtori i Paris Saint-Germain, Leonardo po kërkon që një shumë e madhe parash të përfshihet në çdo ofertë për Neymarin.

Real Madridi dhe Barcelona janë dy klubet në kontakt me PSG-në për sulmuesin brazilian.

Sipas mediumit francez L’Equipe, pa marrë parasysh se cilët lojtar janë përfshirë në ofertat e tyre, Leonardo po kërkon së paku 100 milionë euro kesh.

Eksperti spanjoll zbulon ofertat e refuzuara të Barcelonës dhe Real Madridit për Neymarin Eksperti spanjoll zbulon ofertat e refuzuara të Barcelonës dhe Real Madridit për Neymarin

Leonardo dëshiron këtë shifër parash në mënyrë që të financojë planet e tij të transferimeve.

Në planet e transferimeve të brazilianit përfshihen portieri i Milanit, Gianluigi Donnarumma dhe ylli i Juventusit, Paulo Dybala.

Paratë nga Neymari, PSG dëshiron ti investojë te Donnarumma dhe Dybala

Oferta e fundit e Barcelonës thuhet se ishte 40 milionë euro plus shërbimet e Philippe Coutinhos dhe Ivan Rakiticit.

PSG, ndërkohë, është duke kërkuar një ofertë të barabartë me 222 milionë që ata paguan te Barça dy vjet më parë për Neymarin. /Telegrafi/