LAJMI I FUNDIT:

Pse u bë virale fotografia e vjetër e Diego Simeones me një bashkëlojtar të tij pas ndeshjes Real Madrid-Napoli?

Pse u bë virale fotografia e vjetër e Diego Simeones me një bashkëlojtar të tij pas ndeshjes Real Madrid-Napoli?

Shumë pyetën se pse një fotografi e vjetër e Diego Simeone me Argjentinën është papritmas virale pas ndeshjes Real Madrid – Napoli?  

Kjo pasi në rreshtin lartë, ku është është Javier Zanetti, është edhe Pablo Paz, një qendërmbrojtës që nuk është shumë emër i njohur. Ai arriti të kishte rreth 20 ndeshje për Argjentinën midis viteve 1996 dhe 1998.

Në rreshtin e poshtëm, është Diego Simeone – nuk është i huaj për këdo që ndjek futbollin, pasi si futbollist bëri karrierë të mirë, ndërsa tash e sa vjet është në mesin e trajnerëve më të mirë.

Siç mund ta keni marrë me mend tashmë, janë djemtë e tyre ata që u vunë në qendër të vëmendjes të mërkurën, pasi luajtën përballë njëri-tjetërit dhe madje të dy shënuan gola.

Giovanni Simeone ishte ai që hapi rezultatin për Napolin që në 9 minuta të lojës duke tundur rrjetën e Los Blancos.

Ndërkohë, 19-vjeçari Nico Paz shënoi golin e tij të parë për skuadrën e Real Madridit atë natë, që doli të jetë goli i fitores (4-2).

Ky rast i rëndësishëm shënon paraqitjen e tij të katërt për Los Blancos këtë sezon dhe vërteton se trashëgimia në futboll ende jeton. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Arda Guler realizon golin më të bukur deri më tani në Euro 2024

Arda Guler realizon golin më të bukur deri më tani në Euro 2024

Përfaqësueset
UEFA godet Shqipërinë, e gjobitë rëndë

UEFA godet Shqipërinë, e gjobitë rëndë

Kombëtarja e Shqipërisë
Rregulli i çuditshëm i FIFA-s e ndaloi yllin e Ligës Premier nga ndërrimi i kombësisë dhe të luajë në Euro 2024

Rregulli i çuditshëm i FIFA-s e ndaloi yllin e Ligës Premier nga ndërrimi i kombësisë dhe të luajë në Euro 2024

Përfaqësueset
Portugalia 2-1 Çekia, nota e Ronaldos dhe lojtarëve të tjerë

Portugalia 2-1 Çekia, nota e Ronaldos dhe lojtarëve të tjerë

Përfaqësueset
Jens Lehmann zgjedh kombëtaren më të keqe në Euro 2024

Jens Lehmann zgjedh kombëtaren më të keqe në Euro 2024

Përfaqësueset
Cristiano Ronaldo thyen një rekord shumë të pabesueshëm, por humbet një tjetër pa e goditur topin në Euro 2024

Cristiano Ronaldo thyen një rekord shumë të pabesueshëm, por humbet një tjetër pa e goditur topin në Euro 2024

Përfaqësueset
Kalo në kategori