LAJMI I FUNDIT:

“Pse të shkosh lakuriq në Met Gala?” Ekspertët e industrisë së modës deklarojnë se janë lodhur me ansamblet thuajse nudo

“Pse të shkosh lakuriq në Met Gala?” Ekspertët e industrisë së modës deklarojnë se janë lodhur me ansamblet thuajse nudo

Ekspertët e modës kanë njoftuar se janë lodhur me pamjet e zhveshura, pasi një mori e të famshmëve u shfaqën në Met Gala 2024 në ansamble pothuajse nudo.

E quajtur nga disa si nata më e madhe në modë, çdo vit të hënën e parë të majit, të famshmit mblidhen në pamjet e tyre më ekstravagante për një festë luksoze të organizuar nga kryeredaktorja e “Vogue”, Anna Wintour.

Por këtë vit, disa nga yjet tronditën botën kur zgjodhën veshje të tejdukshme ose pothuajse të padukshme, duke përfshirë Emily Ratajkowski, Jennifer Lopez, Rita Ora dhe Doja Cat dhe disa profesionistë të industrisë së modës nuk janë adhurues të trendit të fundit, shkruan DailyMail.

Më pas, X, dikur Twitter, u përmbyt me postime nga njerëz që u ndanë tejet të pakënaqur me dukjet.
Një person vuri në dukje se moda ka të bëjë me “të veshurit e rrobave” dhe jo mungesën e tyre, ndërsa një tjetër tha se yjet po “mbështeten” në vlerën tronditëse të pamjes nudo dhe “dështonin”.

Një blogere e modës që shkon nga ModernGurlz në internet, shkroi në Twitter, ndërsa ripostoi një foto të pamjes së Jennifer-it, “Duhet të ndalojmë fustanet e zhveshur me shkëlqim nga Met Gala”.

Një rrobaqepëse profesioniste për Broadway, film dhe TV, e quajtur Alexa, më pas hyri duke shkruar: ‘Nuk dua të përçmoj se sa punë kërkojnë këto fustane kur bëhen mirë, por e kam lënë pas veshjen lakuriq si koncept.

“Nuk e di, më quani të çmendur, por a nuk është moda dhe veshja për ballo me veshjen e rrobave? Pse të shkoni lakuriq në Met Gala?” pyeti një fotograf i stilit të rrugës i quajtur MC O’Connor. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Lojtarët e Zvicrës festuan fitoren me familjarët e tyre - të afërmit e Granit Xhakës në tribuna, spikat gruaja shqiptare e Renato Steffen

Lojtarët e Zvicrës festuan fitoren me familjarët e tyre - të afërmit e Granit Xhakës në tribuna, spikat gruaja shqiptare e Renato Steffen

Magazina
Romeo Veshaj dhe Heidi Baci shijojnë pushimet në Spanjë

Romeo Veshaj dhe Heidi Baci shijojnë pushimet në Spanjë

Magazina
Miriam Cani bëri ndryshimin në flokët e saj, i menjëhershëm ishte reagimi i Albanit

Miriam Cani bëri ndryshimin në flokët e saj, i menjëhershëm ishte reagimi i Albanit

Magazina
Pas pushimeve në Maldive, Diola Dosti dhe Erolld Belegu vizitojnë qytetin e bukur të Ulqinit

Pas pushimeve në Maldive, Diola Dosti dhe Erolld Belegu vizitojnë qytetin e bukur të Ulqinit

Magazina
Vjen për herë të parë në Shqipëri, ish-partneri i Heidit flet për raportin me të dhe nëse e ka parë Big Brother

Vjen për herë të parë në Shqipëri, ish-partneri i Heidit flet për raportin me të dhe nëse e ka parë Big Brother

Magazina
Vesa Smolica vihet në siklet kur pyetet nëse ka pasur ndjenja për Romeo Veshajn

Vesa Smolica vihet në siklet kur pyetet nëse ka pasur ndjenja për Romeo Veshajn

Magazina
Kalo në kategori