Pasi Anthony Joshua dhe Andy Ruiz arritën marrëveshjen për rimeç në një vend neutral, promoteri Eddie Hearn ka zbuluar se do të ketë edhe juri dhe gjyqtarë neutral.

Dy boksierët e peshave të rënda arritën marrëveshje që ripërballja e tyre të zhvillohet më 7 dhjetor në Arabinë Saudite.

Njeri kryesor i kësaj përballje, Hearn ka thënë se boksieri britanik dhe ai meksikano-amerikan kanë të drejtë të zgjedhin edhe juri e gjyqtarë neutral.

Andy Ruiz Jr. dhe Anthony Joshua (Foto: Richard Heathcote/Getty Images/Guliver)

“Të gjitha këto gjëra janë në kontratë”, ka thënë Hearn në një intervistë për Sky Sports. “Juri neutrale, gjyqtarë neutralë. Gjëra të njëjta me meçin e parë”.

“Aty do të jenë përfaqësues të boksit nga Britania e Madhe që do të jenë pjesë e komisionit në Arabinë Saudite, të njëjtën gjë do ta ketë edhe Ruiz”.

Andy Ruiz duke e nokautuar Anthony Joshuan (Foto: Al Bello/Getty Images/Guliver)

“Ne kemi dërgua një listë të personave që do të jenë pjesë e jurisë, por komisioni do t’i marrë vetëm disa nga ta”.

Andy Ruiz tregon dukjen e re dhe e paralajmëron Joshuan se do të jetë më i lehtë, më i shpejtë dhe më i fuqishëm Andy Ruiz tregon dukjen e re dhe e paralajmëron Joshuan se do të jetë më i lehtë, më i shpejtë dhe më i fuqishëm

“Të gjithë ata që do të përzgjidhen do t’i nënshtrohen rregullave të komisionit dhe mund të ketë po ashtu ndryshime në atë listë”, ka shtuar më tej promoteri i Joshuas.

Boksieri britanik shpreson që t’i rikthej tre tituj botëror, WBA, WBO dhe IBF që iu morën nga Ruiz në qershor të këtij viti. /Telegrafi/