Z Mobile Prishtina ka arritur ta mposht bindshëm Bashkimin me rezultat 111:74.

Prishtina ka hedhur një hap të sigurt drejt finaleve.

Më i miri ishte Dardan Berisha me 24 pikë, 5 kërcime dhe 6 asistime.

Pas tij vjen Fisnik Rugova me 17 pikë, 5 kërcime e 1 asistim ishin më të merituarit për fitoren e Z Mobile Prishtinës.

Te Bashkimi më i dalluari ishte Lamar Wofford me 21 pikë, 9 kërcime dhe 2 asistime.

Prishtina kalon në seri prej 1-0. /Telegrafi/