LAJMI I FUNDIT:

Akuzat për sulm seksual: Princi Andrew gjen më në fund zgjidhjen në gjykatë

Akuzat për sulm seksual: Princi Andrew gjen më në fund zgjidhjen në gjykatë

Princi Andrew ka zgjidhur një çështje për sulme seksuale civile të ngritur kundër tij në ShBA nga Virginia Giuffre, tregojnë dokumentet e gjykatës.

Reklama

Zonja Giuffre kishte paditur Dukën e Jorkut, duke pretenduar se ai e kishte sulmuar atë seksualisht në tre raste kur ajo ishte 17 vjeçe, akuza që ai i ka mohuar vazhdimisht, shkruan BBC.

Një dokument i dorëzuar në një gjykatë amerikane të martën tha se duka dhe zonja Giuffre kishin arritur një marrëveshje jashtë gjykatës.

Princi Andrew (Foto: Steve Parsons/Pool Photo)

Ai tha se ai do të bënte një “dhurim të konsiderueshëm për bamirësinë e zonjës Giuffre”.

Dokumenti thoshte se Princi Andrew “kurrë nuk kishte synuar të keqpërdorte karakterin e zonjës Giuffre” dhe se ai e kuptoi se ajo kishte “vuajtur si një viktimë e vendosur e abuzimit dhe si rezultat i sulmeve të padrejta publike”.

Ai shtoi se duka u zotua të “demonstrojë keqardhjen e tij për shoqërimin e tij” me shkelësin e ndjerë të dënuar seksual Jeffrey Epstein duke mbështetur “luftën kundër të këqijave të trafikimit seksual dhe duke mbështetur viktimat e tij”. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Luana Vjollca reagon pas dyshimeve se po i qarkullon një video erotike në internet

Luana Vjollca reagon pas dyshimeve se po i qarkullon një video erotike në internet

Magazina
Letra publike e Feros për Arbenita Ismajlin, i kërkon falje dhe rikthim

Letra publike e Feros për Arbenita Ismajlin, i kërkon falje dhe rikthim

Magazina
Këto fotografi dëshmojnë se Monica Bellucci ka qenë dhe mbetet femra më e bukur e të gjitha kohërave

Këto fotografi dëshmojnë se Monica Bellucci ka qenë dhe mbetet femra më e bukur e të gjitha kohërave

Magazina
Jennifer Lopez thekson vijën e trupit dhe i vihet në dukje gjoksi në veshjen e ngushtë rrugëve të Los Angelesit

Jennifer Lopez thekson vijën e trupit dhe i vihet në dukje gjoksi në veshjen e ngushtë rrugëve të Los Angelesit

Magazina
Blero feston njëvjetorin e lidhjes me të dashurën e re

Blero feston njëvjetorin e lidhjes me të dashurën e re

Magazina
Bebe Rexha tregon gjoksin e saj atraktiv në një video promovuese të këngës së saj të re

Bebe Rexha tregon gjoksin e saj atraktiv në një video promovuese të këngës së saj të re

Magazina
Kalo në kategori