LAJMI I FUNDIT:

Prezantimi i Kylian Mbappes te Real Madridi do të jetë i inspiruar nga transferimi i Ronaldos në Bernabeu

Prezantimi i Kylian Mbappes te Real Madridi do të jetë i inspiruar nga transferimi i Ronaldos në Bernabeu

Real Madrid thuhet se do të njoftojë transferimin e Kylian Mbappes pas ndeshjes së tyre finale të Ligës së Kampionëve kundër Borussia Dortmund të shtunën, më 1 qershor.

Për më tepër, prezantimi i sulmuesit francez do të jetë frymëzim nga nënshkrimi i Cristiano Ronaldos, sipas asaj që raporton Relevo.

Mbappe luajti ndeshjen e tij të fundit për Paris Saint-Germain të shtunën, më 25 maj, duke fituar Kupën e Francës me një fitore 2-1 ndaj Lyonit.

25-vjeçari e ka vendosur veten si një nga lojtarët më të mirë në botë te PSG gjatë shtatë viteve të fundit, duke regjistruar 256 gola dhe 108 asistime në 307 paraqitje në të gjitha garat.

Mbappe zgjodhi të mos rinovojë kontratën e tij me klubin parisien dhe do të largohet si lojtar i lirë për një kapitull të ri në karrierën e tij historike.

Ai gjithashtu thuhet se ka blerë një shtëpi në Madrid për 18 milionë euro, afër objektit stërvitor të Real Madridit, duke lënë të kuptohet se ai do të bashkohet me Los Blancos në javët e ardhshme.

Real Madridi ka një datë në mendje për prezantimin e Mbappes
Lexo po ashtu Real Madridi ka një datë në mendje për prezantimin e Mbappes

Ndërsa të gjitha dokumentet prapa skenave dyshohet se janë përfunduar, Real Madridi do të presë deri në finalen e UCL për të njoftuar zyrtarisht nënshkrimin e Kylian Mbappes për të shmangur çdo shpërqendrim.

Zbulimi i francezit thuhet se do të jetë i ngjashëm me prezantimin e Cristiano Ronaldos që u zhvillua më 6 korrik 2009. Ikona portugeze iu bashkua Real Madridit nga Manchester United për një tarifë transferimi të raportuar prej 95 milionë euro.

Mbi 80,000 tifozë ishin të pranishëm në Santiago Bernabeu për të dëshmuar ardhjen e tij, duke thyer rekordin për pjesëmarrjen më të lartë për një nënshkrim të ri, i cili qëndron edhe sot e kësaj dite. /Telegrafi/

Artikull i sponzorizuar

Në trend Sport

Më shumë
UEFA fillon procedurat disiplinore ndaj Serbisë

UEFA fillon procedurat disiplinore ndaj Serbisë

Përfaqësueset
“Janë Mbappe, Vinicius, Rodrygo dhe Bellingham” – Sulmuesi i Real Madridit shpjegon vendimin për t’u larguar

“Janë Mbappe, Vinicius, Rodrygo dhe Bellingham” – Sulmuesi i Real Madridit shpjegon vendimin për t’u larguar

La Liga
Mbappe me huqjen më të madhe deri më tani në Euro 2024

Mbappe me huqjen më të madhe deri më tani në Euro 2024

Përfaqësueset
Presidenti i UEFA-s thotë atë që po e thonë të gjithë për yllin e Barcelonës

Presidenti i UEFA-s thotë atë që po e thonë të gjithë për yllin e Barcelonës

Përfaqësueset
Transferimi “më i dobët” i Kloppit tek Liverpooli, mund t’i bashkohet Arsenalit këtë verë

Transferimi “më i dobët” i Kloppit tek Liverpooli, mund t’i bashkohet Arsenalit këtë verë

Premier League
Franca e nis me këmbë të mbarë Euro 2024 – mposht minimalisht Austrinë

Franca e nis me këmbë të mbarë Euro 2024 – mposht minimalisht Austrinë

Përfaqësueset
Kalo në kategori