LAJMI I FUNDIT:

Prestigjiozja britanike ‘DailyMail’ shkruan për qëndrimin e Rita Orës në Shqipëri

Prestigjiozja britanike ‘DailyMail’ shkruan për qëndrimin e Rita Orës në Shqipëri

Rita Ora u kthye në Shqipëri të hënën (5 gusht) për të takuar ‘fëmijët me nevojë’ në një qendër komunitare në Tiranë.

Reklama

Ambasadorja e UNICEF-it, 31 vjeç, e lindur në Kosovë, vizitoi Shtëpinë e Ngjyrave e cila ofron një gamë të tërë shërbimesh për fëmijët dhe familjet e tyre, duke përfshirë një strehimore emergjente, shkruan DailyMail.

Këngëtarja i lumturoi banorët teksa ndau kohë nga programi i saj i ngjeshur – duke treguar aftësitë e saj në pjekje dhe duke i ndotur duart duke marrë pjesë në arte dhe zanate.

Ambasadorja krenare kishte veshur një bluzë të UNICEF-it teksa po bënte një xhiro nëpër rezidencë.

Duke vizituar strehimoren, Rita mori kohë për të folur me banorët dhe më vonë pozoi me vullnetarët.

Ajo la gjurmë si vizualisht ashtu edhe fizikisht duke lënë gjurmën e dorës së saj në murin e azilit.

“Sot shkova në Shtëpinë e Ngjyrave me Unicef Albania Bashkia Tirane”, ka shkruar ajo në Instagram.

“Ekipi këtu trajton me kujdes fëmijët më të rrezikuar, u ofron atyre siguri, strehim, edukim dhe një mundësi për ndihmë afatgjatë. Puna që ata bëjnë këtu është vërtet e pabesueshme dhe e paçmueshme dhe u ndjeva vërtet e privilegjuar të takoj ekipin dhe të kaloj kohë me këta fëmijë të mrekullueshëm”, tha tutje Rita.

Ka qenë një ditë e ngarkuar për Ritën pasi më herët ajo u pa me një figurë elegante teksa është takuar me presidentin Bajram Begaj.

Ajo vizitoi pallatin presidencial, Pallatin e Brigatave, me babain e saj Nikun për të marrë dekoratën Naim Frashëri, një çmim që u jepet shqiptarëve në fushën e shkencës, artit, kulturës dhe arsimit për veprat dhe veprimtaritë e tyre të vlefshme.

Ora kishte veshur një xhaketë bardh e zi elegant me një rreshtim të theksuar në xhepa dhe një fund të përshtatshëm.

Xhaketa me mëngë të gjata përmbante një hark të zi përpara dhe xhepa në të dyja anët në lartësinë e belit.

Fundi i Ritës kishte detaje me xhufka rreth skajit dhe ajo kishte veshur një palë taka argjendi me harqe në pjesën e përparme.

Rita qëndroi në pjesën e përparme të dhomës pas një podiumi për të mbajtur një fjalim të shkurtër gjatë vizitës së saj.

“Ka disa gjëra në jetë që nuk i harroni kurrë, ky udhëtim do të jetë një prej tyre. Sot ka qenë një ditë joreale. Unë pata nderin e madh që më dha Urdhrin Naim Frashëri nga Presidenti i Shqipërisë, z. Bajram Begaj”, ka shkruar Rita.

“Kjo është diçka që u jepet shqiptarëve dhe qytetarëve të huaj për veprat dhe veprimtaritë e tyre të vlefshme në shkencë, art dhe kulturë. Faleminderit shumë nga zemra”, tha artistja.

Para se të merrte çmimin e saj, Rita u pa e ulur përkrah të atit në një divan të rehatshëm, me prindin e saj të veshur me një kostume elegante. Dyshja biseduan me Presidentin gjatë vizitës së saj në pallat.

Ajo i fshehu sytë pas një palë syze dielli të zeza teksa po ecte në rrugë me nënën e saj Verën dhe babain Besnikun.

Rita kishte një grim të theksuar dhe i la flokët në kaçurrela të lirshme.

Krijuesja e hiteve më vonë ka mbajtur një leksion në liceun artistik “Jordan Misja” dhe ka takuar disa nga studentët.

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka shoqëruar Ritën në skenë përpara koncertit falas që ajo do të mbajë.

‘Shpresoj ta kem bërë nënën krenare’ - Rita Ora përfshihet në gatim
Lexo po ashtu ‘Shpresoj ta kem bërë nënën krenare’ - Rita Ora përfshihet në gatim

Kjo vjen pasi këngëtarja shkëmbeu betimet me regjisoren Taika Waititi, 47 vjeç, gjatë një ceremonie private në gusht.

Rita dhe Taika filluan të takoheshin në mars 2021, përpara se të dilnin publike me romancën e tyre atë gusht.

Çifti u fejua dy muaj më parë dhe tani burimet pohojnë se ata po planifikojnë një festë të madhe për të festuar martesën e tyre sekrete me miqtë dhe familjen. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Publikohet dokumenti që vërteton se kurorëzimi i Luizit me Kiarën ishte fiktiv, fituesi i BBVA rezulton beqar në gjendjen civile

Publikohet dokumenti që vërteton se kurorëzimi i Luizit me Kiarën ishte fiktiv, fituesi i BBVA rezulton beqar në gjendjen civile

Magazina
Eskalon situata, Bledi Mane degradon me fjalor banal ndaj Nita Latifi në emision

Eskalon situata, Bledi Mane degradon me fjalor banal ndaj Nita Latifi në emision

Magazina
Eldita Tarani - shqiptarja që punon për Google dhe nuk heq dorë nga muzika, prek sukseset ndërkombëtare dhe ia dedikon ato babait të saj

Eldita Tarani - shqiptarja që punon për Google dhe nuk heq dorë nga muzika, prek sukseset ndërkombëtare dhe ia dedikon ato babait të saj

Butrint Avdyli
Stresi thotë se është i gatshëm të vijë në Kosovë, nëse përkeqësohet situata në veri

Stresi thotë se është i gatshëm të vijë në Kosovë, nëse përkeqësohet situata në veri

Magazina
Eni Çobani paralajmëron ashpër Violeta Kukajn: Ndalni kërcënimet, do e ktheni pasurinë e marrë

Eni Çobani paralajmëron ashpër Violeta Kukajn: Ndalni kërcënimet, do e ktheni pasurinë e marrë

Magazina
Flaka Krelani merr vëmendjen me paraqitjen provokuese rrugëve të New Yorkut

Flaka Krelani merr vëmendjen me paraqitjen provokuese rrugëve të New Yorkut

Magazina
Kalo në kategori