LAJMI I FUNDIT:

Presidenti i UFC-së, White: Rimeçi Nurmagomedov-McGregor mund të ndodhë në vitin 2019

Presidenti i UFC-së, White: Rimeçi Nurmagomedov-McGregor mund të ndodhë në vitin 2019
Khabib Nurmagomedov dhe Conor McGregor së bashku me presidentin e UFC-së. Dana White, në konferencën për media para duelit (Foto: Steven Ryan/Getty Images/Guliver)

Presidenti i UFC-së, Dana White, beson se rimeçi mes Khabib Nurmagomedov dhe Conor McGregor do të ndodhë në vitin 2019.

Dyshja ishin përballë njëri-tjetrit për titullin e kategorisë së lehtë në UFC, rusi e fitoi duelin, por ai nuk mbajti vetën dhe krijoi një kaos duke u përleshur me skuadrën e irlandezit.


Komisioni Atletik i Shtetit të Nevadas ende nuk ka dal me një vendim për incidentin në natën e UFC 229, por pas vendimit presidenti i UFC-së shpreson se rimeçi i shumë pritur do të ndodhë.

Momenti kur Khabib Nurmagomedov e detyroi Conor McGregorin të dorëzohet (Foto: Harry How/Getty Images/Guliver)

“Mendoj se shumë njerëz dëshirojnë të shikojnë këtë duel”, ka thënë White për TMZ Sports.

“Duhet të shikojmë se si gjërat rrjedhin. Natyrisht, ne duhet të dalim para Komisionit Atletik të Shtetit të Nevadas. Kjo duhet të ndodhë dhe kur të ndodhë, ne mund të shikojmë mundësitë”.

Publikohet video ku shpjegohet pse Khabib doli nga oktogoni për t’u përleshur me trajnerin e McGregorit
Lexo po ashtu Publikohet video ku shpjegohet pse Khabib doli nga oktogoni për t’u përleshur me trajnerin e McGregorit

“Derisa gjithçka shkon mirë meçi duhet të ndodhë”, ka thënë White i pyetur se a mund të zhvillohet dueli në vitin 2019.

McGregor dhe Nurmagomedov do të mësojnë dënimet e tyre me 29 janar, me përjashtim të rastit nëse ata arrijnë marrëveshje paraprake me komisionin. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Milani befason të gjithë me trajnerin i cili do ta zëvendësojë Piolin në stol

Milani befason të gjithë me trajnerin i cili do ta zëvendësojë Piolin në stol

Serie A
Dy gjigantë evropianë po luftojnë për shërbimet e Frenkie de Jong, Barcelona ul ndjeshëm çmimin e tij

Dy gjigantë evropianë po luftojnë për shërbimet e Frenkie de Jong, Barcelona ul ndjeshëm çmimin e tij

Liga e Kampionëve
Mbrëmje e madhe e

Mbrëmje e madhe e "Profi Box Gala": Uldedaj dhe Beljo në ring

Boks
Blerja e fundit e Kloppit tek Liverpooli po largohet nga klubi pas vetëm shtatë muajsh

Blerja e fundit e Kloppit tek Liverpooli po largohet nga klubi pas vetëm shtatë muajsh

Premier League
A e dini se për çfarë shërben gjysmërrethi në buzë të zonës së penalltisë? Këtu është rasti i vetëm në të cilin përdoret

A e dini se për çfarë shërben gjysmërrethi në buzë të zonës së penalltisë? Këtu është rasti i vetëm në të cilin përdoret

Ndërkombëtare
Real Madridi përshpejton negociatat për lojtarin i cili do ta zëvendësojë Nachon pas largimit

Real Madridi përshpejton negociatat për lojtarin i cili do ta zëvendësojë Nachon pas largimit

La Liga
Kalo në kategori