Presidenti i Sampdoria, Massimo Ferrero, insiston se klubet duhet ta pranojmë se sezoni ka përfunduar.

Pandemia e coronavirusit ka filluar të ketë një trajektore në rënie në Itali, kështu që FIGC ka mbajtur sot një mbledhje me një komision mjekësor për të diskutuar sesi lojtarët mund të fillojnë të rifillojnë stërvitjen dhe ndeshjet.

Sidoqoftë, jo të gjithë pajtohen që edicioni 2019-20 duhet të vazhdojë, pasi Sampdoria iu është bashkuar Brescia, duke kërkuar përfundimin e sezonit.

 

“Ne duhet të fillojmë të organizohemi, sepse duhet të pranojmë se sezoni përfundon këtu”.

“E them me zemër të thyer, sepse dua të rifilloj, por vetëm kur të shoh stadiumin tonë të bukur me tifozë. E pashë ndeshjen Sampdoria-Verona pas dyerve të mbyllura dhe më dhembte shpirti që ta shikoja ndeshjen të luhej në heshtje. Si mund të festosh një rezultat me atë peizazh të shkretë?”, ka thënë ai.

Sipas Ferreros ndeshja pa tifozë nuk ka adrenalinë dhe argëtim, për këtë duhet anuluar plotësisht ky sezon. /Telegrafi/