Juventus ishte interesuar shumë në kohën e fundit për sulmuesin e Lyon,Moussa Dembele.

Calciomercato.com kishte shkuar se sulmuesi i Lyon kishte përfunduar nën vëzhgimin e Fabio Paraticit, edhe pse klubi francez nuk është i interesuar ta shesë.

Konfirmimi vjen nga presidenti klubit francez, Jean-Michel Aulas.

“Lyon nuk është i interesuar për ndonjë ofertë për Dembelen. Ai është një nga simbolet tona të projektit të ri”.

“Jo Manchester Unitedit, jo Juventusit: është çështje parimore dhe jo çmimi”, ka shkruar ai. /Telegrafi/