0Shares

Presidenti i La Ligas, Javier Tebas, ka thënë se Lionel Messi e ka nënshkruar tashmë kontratën e re me Barcelonën.

Argjentinasi ka qenë pjesë e një zhurme të madhe në muajt e fundit, ku flitej së ai nuk ka vazhduar me Barcelonën.

E zhurma më shumë u shtua, kur Neymar kaloi te Paris Saint-Germain.

“Kontrata e Messit tashmë është rinovuar”.

Nëntë rekordet që Messi duhet t’i thyejë para se ta përfundojë karrierën Nëntë rekordet që Messi duhet t’i thyejë para se ta përfundojë karrierën

“Kontrata është zyrtare kur ajo nënshkruhet, jo kur klubi e bënë zyrtare që është nënshkruar”.

“Messi ka nënshkruar tashmë me Barcelonën, nëse nuk më kan gënjyer, ai ka nënshkruar”, ka thënë Tebas.

Messi ka treguar se dëshira e tij është që të vazhdojë me Barcelonën dhe për Evropë nuk do të luajë në asnjë skuadër tjetër. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)