LAJMI I FUNDIT:

Presidenti i Genoas, Preziosi: Perin mund të largohet drejt Juventusit apo Napolit

Presidenti i Genoas, Preziosi: Perin mund të largohet drejt Juventusit apo Napolit
during the serie A match between SSC Napoli v Genoa CFC at Stadio San Paolo on March 18, 2018 in Naples, Italy.

Presidenti i Genoas, Enrico Preziosi është i gatshëm të flas me Juventusin rreth të ardhmes së Mattia Perinit.

Portieri ka qenë i lidhur me një lëvizje në Torino, ku do të sfidojë Wojciech Szczesny për numrin 1 pas largimit të Gianluigit Buffonit.


“Nëse dëshiron të largohet, Juventusi duhet të na telefonojë”, tha Preziosi për faqen e internetit të Gianluca Di Marzio.

Mattia Perin (Getty Images)

“Unë mendoj se ata ishin duke pritur për lamtumirën e Buffonit për të na kontaktuar. Nëse ata na bëjnë një ofertë të përshtatshme, atëherë do të ulemi në tryezë”.

“Mendoj se Perin dëshiron të largohet nga Genoa dhe ndoshta ka të drejtë. Ai ka qenë tek ne për 10 vjet. Nëse ai largohet, do ta bëjë me kokën lartë, me dashurinë e tifozëve dhe të gjithë neve”.

“Mendoj se Perin është një portier i vlefshëm dhe çdo ekip që e dëshiron mund t bëjë për vete, qoftë Juventusi apo Napoli”.

“Shifrat nuk janë të vendosura nga lojtari dhe ekipi blerës, është ekipi shitës. Ne kemi vlerësimin tonë. Nëse nuk do të lartohet atëherë Perin do të qëndrojë me ne”. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Fitoi çmimin 'Golden Boy', Bellingham befason të gjithë duke zbuluar idhullin e tij

Fitoi çmimin 'Golden Boy', Bellingham befason të gjithë duke zbuluar idhullin e tij

La Liga
E kishin ndarë dhomën së bashku sa ishin në të njëjtin klub, Mirlind Daku e befason me një dhuratë Lumbardhin në Big Brother VIP Kosova

E kishin ndarë dhomën së bashku sa ishin në të njëjtin klub, Mirlind Daku e befason me një dhuratë Lumbardhin në Big Brother VIP Kosova

Ndërkombëtare
Juventusi synon transferimin e dy yjeve të Manchester United me një ofertë qesharake

Juventusi synon transferimin e dy yjeve të Manchester United me një ofertë qesharake

Serie A
UEFA identifikon ndeshjen me rrezikshmëri të lartë për Euro 2024 - tifozët e këtij vendi janë

UEFA identifikon ndeshjen me rrezikshmëri të lartë për Euro 2024 - tifozët e këtij vendi janë "kafshë"

Përfaqësueset

"Të gjithë shqiptarët duan të jenë në Gjermani" - Duka flet për mediat italiane rreth Euro 2024 dhe investimeve të mëdha në Shqipëri

Kombëtarja e Shqipërisë
Barcelona mund ta shes Alejandro Balden, por vetëm me një kusht

Barcelona mund ta shes Alejandro Balden, por vetëm me një kusht

La Liga
Kalo në kategori