LAJMI I FUNDIT:

Presidenti i FIFA-s, Giovanni Infantino, kujton vizitën e tij në Kosovë të para një viti

Presidenti i FIFA-s, Giovanni Infantino, kujton vizitën e tij në Kosovë të para një viti

Presidenti i FIFA-s, Giovanni Infantino përmes rrjetit social Instagram ka kujtuar vizitën e tij në Kosovë të para një viti.

I pari i futbollit në botë ishte në Kosovë dhe duket se ajo vizitë i kishte lënë mbresa të mëdha.

“Unë kam kujtime të mira nga vizita në shtetin që e do futbollin, Kosovën sot një vit më parë. Kishte shumë diskutime pozitive rreth një sërë temash me presidenten Vjosa Osmani-Sadriu, kryeministrin Albin Kurti, presidentin e Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, ministrin e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku dhe kryetarin e Prishtinës, Pëeparim Rama”, ka shkruar Infantino.

Në përditësimin e fundit nga FIFA në shtator të këtij viti, Kosova mban aktualisht pozitën e 111-të, teksa pozita më e lartë e regjistruar ndonjëherë mbetet pozita e 106-të.

Kosova u bë anëtari i 210-të i shtëpisë më të madhe të futbollit FIFA në vitin 2016, me 141 vota për dhe 23 vota kundër. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Arda Guler realizon golin më të bukur deri më tani në Euro 2024

Arda Guler realizon golin më të bukur deri më tani në Euro 2024

Përfaqësueset
UEFA godet Shqipërinë, e gjobitë rëndë

UEFA godet Shqipërinë, e gjobitë rëndë

Kombëtarja e Shqipërisë
Portugalia 2-1 Çekia, nota e Ronaldos dhe lojtarëve të tjerë

Portugalia 2-1 Çekia, nota e Ronaldos dhe lojtarëve të tjerë

Përfaqësueset
Jens Lehmann zgjedh kombëtaren më të keqe në Euro 2024

Jens Lehmann zgjedh kombëtaren më të keqe në Euro 2024

Përfaqësueset
Rregulli i çuditshëm i FIFA-s e ndaloi yllin e Ligës Premier nga ndërrimi i kombësisë dhe të luajë në Euro 2024

Rregulli i çuditshëm i FIFA-s e ndaloi yllin e Ligës Premier nga ndërrimi i kombësisë dhe të luajë në Euro 2024

Përfaqësueset
Portugalia e Ronaldos e nisë me fitore rrugëtimin në Euro 2024 - mposht Çekinë

Portugalia e Ronaldos e nisë me fitore rrugëtimin në Euro 2024 - mposht Çekinë

Përfaqësueset
Kalo në kategori