LAJMI I FUNDIT:

Presidenti i Atletico Madridit, Enrique Cerezo takohet me Antoine Griezmann pas fjalëve për kalimin te Barcelona

Presidenti i Atletico Madridit, Enrique Cerezo takohet me Antoine Griezmann pas fjalëve për kalimin te Barcelona

Drejtuesit e Barcelonës kanë thënë ditë më parë se bisedimet mes tyre dhe Antoine Griezmann janë duke shkuar mirë.

Reklama

Kjo nuk i ka pëlqyer presidentit të Atletico Madridit, Enrique Cerezo, i cili është takuar personalisht me sulmuesin.

Klubet kanë mundësi të nënshkruan me lojtarin për një klauzolë prej 100 milionë eurove dhe siç duket Barcelona e ka ndërmend ta bëjë këtë.

Antoine Griezmann . (Photo by Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images)

Në të vërtetë, presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu, e ka pranuar këtë javë, se janë në kontakt me agjentin e francezit që nga  dimri.

Presidenti i Barçës konfirmon bisedimet me agjentin e Griezmannit
Lexo po ashtu Presidenti i Barçës konfirmon bisedimet me agjentin e Griezmannit

Njëjtë e ka pranuar edhe drejtori i klubit, Guillermo Amor.

Prandaj nuk është çudi që Cerezo të luajë një lojë serioze që ta mbajë yllin e tij.

Të martën në takim ai ka dashur që t’ia ndërrojë mendjen lojtarin dhe ta mbaj edhe më gjatë për Los Rojiblancos. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Xavi flet për mos transferimin e Messit dhe ardhjen e mundshme të Neymarit

Xavi flet për mos transferimin e Messit dhe ardhjen e mundshme të Neymarit

La Liga
Dështon marrëveshja e Ronaldos për ta shitur Real Valladolidin

Dështon marrëveshja e Ronaldos për ta shitur Real Valladolidin

Ndërkombëtare
Nga Terry te Lampard dhe Drogba – Inteligjenca Artificiale zgjedh formacionin më të mirë në histori të Chelseat

Nga Terry te Lampard dhe Drogba – Inteligjenca Artificiale zgjedh formacionin më të mirë në histori të Chelseat

Premier League
Inter Miami do të emërojë një trajner me të cilin Lionel Messi ka punuar më parë

Inter Miami do të emërojë një trajner me të cilin Lionel Messi ka punuar më parë

Ligat tjera
Lionel Messi zbulon arsyen pse refuzoi të kthehej te Barcelona

Lionel Messi zbulon arsyen pse refuzoi të kthehej te Barcelona

La Liga
'Të destinuar të dështojnë', Ancelotti paralajmëron Milanin pas shkarkimit të Maldinit

'Të destinuar të dështojnë', Ancelotti paralajmëron Milanin pas shkarkimit të Maldinit

Serie A
Kalo në kategori