LAJMI I FUNDIT:

Prej më të mirëve në fushë – statistikat e Granit Xhakës në fitoren e Arsenalit

Prej më të mirëve në fushë – statistikat e Granit Xhakës në fitoren e Arsenalit

Arsenali ka shënuar fitore ndaj Leeds me rezultat 4-1 në kuadër të javës së 29-të të Ligës Premier, ku njërin nga golat e shënoi Granit Xhaka.

Reklama

Dy gola shtoi Gabirel Jesus, ndërsa një të tjetër Ben White për fitoren që e afron një hap më shumë drejt titullit.

Mesfushori me prejardhje shqiptare shënoi gol në minutën e 84-të, duke i dhëne verdiktin përfundimtar këtij takimi.

Granit Xhaka vazhdon shkëlqimin, shënon gol ndaj Leedsit
Lexo po ashtu Granit Xhaka vazhdon shkëlqimin, shënon gol ndaj Leedsit

Ai është vlerësuar me notën 8.0 nga SofaScore, i dyti më i mirë në fushë, pas Gabriel Jesus (8.0).

Xhaka luajti 86 minuta dhe krijoi një shans të madh për gol, kishte tre top të gjatë dhe që të tre të saktë.

Ai kishte po ashtu dy duele të fituara, nga katër sa kishte, ndërsa dy herë ndërhyri në top dhe dy herë ndërpreu aksionin. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Bundesliga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Ligat tjera
Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Premier League
“Është shumë e thjeshtë”, Erik Ten Hag shpjegon arsyet që çuan deri tek humbja ndaj Crystal Palace

“Është shumë e thjeshtë”, Erik Ten Hag shpjegon arsyet që çuan deri tek humbja ndaj Crystal Palace

Premier League
Kalo në kategori