Mbrëmë është zhvilluar vetëm një ndeshje në ligën më të fortë të basketbollit në botë.

Portland Trail Blazers ka arritur të barazojë serinë e “play-off” kundër Denver Nuggets pas triumfit me rezultat 97-90.

Dy periudhat e para ishin të mjaftueshme për mysafirët që të arrin të rrëmbejnë fitoren e parë dhe secila tashmë nga një.

Basketbollisti më efikas te vendasit ishte Nikola Jokic me 16 pikë dhe 14 kërcime.

Te Portlandi shkëlqeu me lojë fantastike dhe njëzet pikë të realizuara C.J. McCollum.

Tashmë seria do të bartet te Trail Blazers dhe ndeshja e parë do të zhvillohet ditën e shtune (4 maj). /Telegrafi/