LAJMI I FUNDIT:

Portland merr ndeshjen e parë përballë Oklahomas, Houston e Milwaukee pa probleme

Portland merr ndeshjen e parë përballë Oklahomas, Houston e Milwaukee pa probleme
Damian Lillard. (Foto: Steve Dykes/Getty Images/Guliver)

Portland Teail Balzers ka fituar takimin e parë të Play Off përballë Oklahoma City Thunder.

Reklama

Vendasit ishin në epërsi të lartë prej 20 pikëve në çerekun e parë, por që në fund u rrezikua fitorja e tyre pasi rezultati përfundimtar ishte i ngushtë 104:99.

Damien Lillard me 30 pikë ishte më efikasi tek vendasit, që me lojë të mirë u dalluan edhe McCollum me 24 pikë si dhe Enes Kanter me 20 pikë e 18 kërcime.

Paul George me 26 pikë si dhe Russell Westbrook me 24 të tjera ishin më efikasit tek OKC.

Kësisoj pas kësaj fitore Portland udhëheq 1-0 në serinë e Play Off.

Fitoret e para i kanë marrë edhe Milwaukee Bucks dhe Houston Rockets përballë Detroit Pistons respektivisht Utah Jazz.

Bucks triumfuan lehtësisht 121:86 përballë Pistons, në një takim ku shkëlqru Giannis me 24 pikë, 17 kërcime e katër asistime.

Bucks udhëheq në seri 1-0 dhe edhe ndeshjen e dytë e zhvillon para tifozëve të vet.

Ndërkohë edhe Houston Rockets kanë shënuar fitore të lehtë 122:90 ndaj Utah Jazz.

Jamea Harden me 29 pikë, 10 asistime e 8 kërcime ishte më meritori për fitore e Rockets. /Telegrafi/

Rezultatet:

Portland – Oklahoma 104:99 (1-0)

Houston – Utah Jazz 122:90 (1-0)

Milwaukee – Detroit 121:86 (1-0)

Në trend Sport

Më shumë
Drejtori në largim i Barcelonës zbulon se çfarë po ndodhë me rastin e Messit

Drejtori në largim i Barcelonës zbulon se çfarë po ndodhë me rastin e Messit

La Liga
Si e kishte parashikuar saktë nëna e ndjerë e Adriano Gallianit rrugëtimin e Monzas për në Serie A

Si e kishte parashikuar saktë nëna e ndjerë e Adriano Gallianit rrugëtimin e Monzas për në Serie A

Serie A
Pochettino e do njërin ndër yjet më të mëdhenj të Real Madridit te Chelsea

Pochettino e do njërin ndër yjet më të mëdhenj të Real Madridit te Chelsea

Premier League
Vetëm 15 vjeç, por talenti i Barcelonës ka shënuar njërin ndër golat më të bukur të këtij sezoni

Vetëm 15 vjeç, por talenti i Barcelonës ka shënuar njërin ndër golat më të bukur të këtij sezoni

La Liga
Quincy Promes përballet me burg për importimin e 1370 kilogramëve kokainë në vlerë prej 75 milionë eurove

Quincy Promes përballet me burg për importimin e 1370 kilogramëve kokainë në vlerë prej 75 milionë eurove

Ndërkombëtare
Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Bundesliga
Kalo në kategori