Portieri bën një gafë dhe shënon autogol në sekondën e fundit, Basaksehirit mund t’i kushtojë me titull të kampionit të Turqisë

Basaksehir ka bërë një hap pas në luftën për titullin e kampionit të Turqisë.

Skuadra nga Stambolli ka barazuar para shikuesve të vetë në stadiumin Fatih Terim kundër Sivassporit me rezultat 1-1.

Gjatë gjithë ndeshjes dominuan vendasit, por që në sekondat e fundit të takimit nuk arritën të mbronin epërsinë e krijuar në 45 minutshin e parë.

Riad Rajic i solli avantazhin skuadrës së vetë në të 14 minutë pas një pasimi të saktë të holandezit Elia.

Por, gjithçka shkoi keq në vazhdim të ndeshjes kur së brenda një minute morri dy kartona të verdhë Mossoro, përkatësisht të kuqin në të 38 minutë.

Kur pritej të përfundonte ndeshja, portieri i Basaksehirit, Volkan Babacan bëri një gafë duke shënuar autogol, megjithëse kishte topin në dorë, i cili i rrëshqiti dhe përfundoi prapa portës.

Në vazhdim të ndeshje me karton të kuq u ndëshkua edhe Arda Turan dhe takimi përfundoi me rezultat 1-1.

Kur kanë mbetur edhe dy xhiro para përfundimit të kampionatit, Basaksehir ka pikë të barabartë me liderin Galatasaray, të cilët kanë nga 66 pikë.

Theksojmë se të dielën Galata do të jetë mysafirë i skuadrës që e eliminoi në gjysmëfinale prej Kupës, Akhisar Belediye Spor. /Telegrafi/

Mësohet arsyeja pse nuk ndërhyri VAR-i te goli i anuluar i Bayern Munichut ndaj Real Madridit

Granit Xhaka, lojtar i ndeshjes Bayer Leverkusen 2-2 Roma: Statistikat e tij janë fantastike

Liga e Evropës

"Deri dje, nuk isha i sigurt se kush ishte lojtari më i mirë në botë, tani e di" - De Ligt me fjalë të mëdha për yllin e Realit

Lista e 50 klubeve më të vlefshme të futbollit: Man Utd lë pas Real Madridin, ngjiten klubet e MLS

Finale shqiptare në Ligën e Evropës, Xhaka dhe Gjimshiti do të jenë përballë

UEFA theu protokollin gjatë vendimit të VAR-it në përballjen mes Real Madridit dhe Bayern Munichut